Zprávy z Mostu

V Obrnicích ukáží velvyslankyním deseti zemí, jak integrují Romy

Reklama

Obrnice - Do Obrnic se ve středu 26. února sjedou velvyslankyně deseti evropských i mimoevropských států. Starostka obce Drahomíra Miklošová je seznámí s aktivitami, jejichž snahou je úspěšné začlenění romské populace do většinové společnosti.

Problémem panelových sídlišť na Mostecku jsou zničené domy a byty. Potýkají se s tím i v Obrnicích. Ilustrační foto

Iniciátorem setkání je velvyslankyně Lucemburska v Praze Michéle Pranchére -Tomassini. Na sever Čech s ní přicestují ambasadorky zastupující u nás Belgii, Finsko, Kosovo, Maroko, Peru, Rumunsko, Slovinsko, Jihoafrickou republiku a Švédsko.

Důvod pracovní cesty objasnila asistentka lucemburské velvyslankyně Alena Velíšková. „Paní velvyslankyně zjistila, že starostka Obrnic převzala loni v říjnu ve Štrasburku prestižní ocenění DOSTA!, jímž Rada Evropy oceňuje obce a města za projekty zaměřené na plnohodnotné zapojení Romů a sociálně slabých rodin do společenského života a na odstranění bariér mezi komunitami. Velmi ji tato problematika zajímá. Optala se proto i svých kolegyň z pražských ambasád a exkurzi s paní Milošovou dohodla. Domnívá se totiž, že obrnický příklad může pozitivně inspirovat další obce v zemích po celém světě," vysvětlila.

Ambasadorky obrnická starostka přivítá v 10 hodin hodin na obecním úřadě. Program jednodenní návštěvy zahrnuje prohlídku obce, návštěvu mateřské a základní školy, místního centra sociálních služeb, komunitního centra Duhovka a Integrovaného centra volnočasových aktivit.

„Na konkrétních příkladech dámám přiblížím, jak se nám v součinnosti s vládní Agenturou pro sociální začleňování a s našimi příspěvkovými i neziskovými organizacemi podařilo najít účinný recept na dlouhodobě neřešené problémy. Jak se nám je postupně podařilo eliminovat, nebo alespoň minimalizovat. Romy jsme zapojili do veřejně prospěšných prací a zároveň je přesvědčili, aby se nestranili společenských, kulturních či sportovních akcí. Velmi se nám v tomto ohledu osvědčili terénní sociální pracovníci a programy prevence kriminality," uvedla Miklošová.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.