Zprávy z Mostu

Krajský ředitel hasičů Roman Vyskočil se stal osobností roku Ústeckého kraje

Reklama

Most/Ústí nad Labem -  Ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil obdržel ocenění v anketě Osobnost roku Ústeckého kraje 2013 v kategorii veřejná správa, jejíž třetí ročník uspořádala 13. února 2014 Vydavatelská skupina Metropol. Vyhlášení ankety, v níž byly dále oceněny osobnosti v kategoriích podnikání a management, sport, kultura,dobrý skutek a zvláštní cena poroty, proběhlo na galavečeru v zámečku Větruše v Ústí nad Labem.

Roman Vyskočil při této příležitosti zdůraznil, že ocenění nebere jako poctu pouze pro sebe, ale pro všechny příslušníky profesionálních a dobrovolných hasičských sborů zasahujících v době povodní v červnu 2013.

Motivující je pro práci Romana Vyskočila dobrá funkčnost HZS a složek Integrovaného záchranného systému (IZS) v prospěšnost občanů kraje při ochraně jejich životů, zdraví a majetku. Má dobrý pocit z odvedené práce jednotek požární ochrany a společné součinnosti složek IZS při zdolávání mimořádných událostí.

„Každopádně musím vzpomenout loňské červnové povodně, kdy se prováděly záchranné práce a likvidační práce po povodních, úklid na poničených územích. Spolupráce mezi složkami IZS byla na vynikající úrovni. Mezi hasičským záchranným sborem i jednotkami dobrovolných hasičů, Policií České republiky, záchranné služby, krajským úřadem a obcemi. Komunikace probíhala bez problémů a co je důležité, v žádném případě nedošlo ke ztrátě na životech. Evakuace osob z postižených území probíhala velice dobře," s odstupem času hodnotí ředitel HZS ÚK Roman Vyskočil.

Kromě mimořádných situací zmiňuje součinnost spolupráce u dopravních nehod a při řešení a likvidaci požárů.

Roman Vyskočil zahájil profesní dráhu hasiče v roce 1993 u teplického sboru. V letech 2001 – 2003 působil jako vedoucí operačního střediska HZS ÚK, územní odbor Teplice, kde poté vykonával funkci náměstka ředitele Územního odboru pro IZS. V roce 2005 se stal velitelem požární stanice Teplice, po třech letech ředitelem odboru prevence a krizového řízení, od roku 2009 byl náměstkem krajského ředitele pro IZS a operačního řízení v Ústeckém kraji. Ředitelem HZS ÚK je od roku 2010.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.