23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - Z důvodu zvyšujícího se zájmu spotřebitelů o poradenskou a informační službu České obchodní inspekce (ČOI) na mosteckém magistrátu došlo nově k rozšíření hodin, ve kterých lze inspektory ČOI osobně kontaktovat, konzultovat s nimi otázky ze spotřebitelské oblasti, popřípadě podat podnět na nedodržování či porušování právních předpisů, jejichž dozorem a kontrolou je ČOI pověřena.

 

Inspektory můžete počínaje 5. březnem kontaktovat každé dva týdny vždy od 9 do 14:30 hodin v kanceláři č. 341 ve třetím patře magistrátu.

ČOI mimo jiné kontroluje prodejce a dodavatele výrobků a zboží, poskytovatele služeb a jiné subjekty vyvíjející podobnou činnost na vnitřním trhu a poskytovatele spotřebitelských úvěrů. Do pravomoci ČOI náleží například řešení neoznačení zboží nebo služeb cenami, nesprávné účtování cen, používání nekalých obchodních praktik při prodeji výrobků či nabídce služeb, nepodání informace spotřebiteli o právech při uplatnění reklamace či nevystavení dokladu
o přijetí reklamace, nabízení výrobků bez návodů k použití a další.

Pracovníci ČOI jsou ve výše uvedených termínech k dispozici i pro případné telefonické konzultace na čísle 476 448 475, v případě dotazů mimo uvedené termíny pak na telefonním čísle 475 209 493, popřípadě prostřednictvím elektronické podatelny dostupné na webových stránkách www.coi.cz, kde jsou veřejnosti přístupné i další informace o činnosti a kompetencích ČOI. Informovala o tom Hana Peterková z odboru živnostenského úřadu mosteckého magistrátu.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.