Zprávy z Mostu

Bílinští hokejisté porazili Most, ale prohráli

Reklama

Most - V Mostě skončil mezinárodní hokejový turnaj Easter Cup 2013. Základní skupinu vyhráli HC Draci Bílina a postoupili do čtvrtfinále. Zde se jim do cesty k bojím o medaile postavil celek HC Most. Draci svého soupeře porazili 6:0. Ale...

Po utkání se bohužel pro Draky začali dít věci. Po protestech HC Most, kteří upozornili na neoprávněný start staršího hráče v dresu HC Draci Bílina, byl výsledek zápasu kontumován a z postupu do semifinále se radoval Most.

Více prozradí rozhovor s prezidentem HC Draci Bílina René Štěpánkem.

Můžete prozradit proč byl čtvrtfinálový zápas s Mostem kontumačně změněn a Draci i když sportovně vyhráli 6:0 do semifinále nepostoupili?
Utkání bylo kontumačně změněno z důvodu, že do utkání nastoupil v našem dresu jeden hráč starší o tři měsíce, než povolují regule turnaje.

Proč ten hráč do utkání nastoupil?
Náš oddíl hrál současně s Easter Cupem i turnaj v Roudnici nad Labem. Proto jsme už předem signalizovali, že nemůžeme naplnit soupisku pro Easter Cup a náš tým bude doplněný. O všem věděl manažer turnaje i náš manažer mládeže. Všem nám bylo přislíbeno, že se nic neděje.  Bohužel opak se ukázal pravdou...

Po kontumační úpravě čtvrtfinále s Mostem Vás čekal zápas ve skupině o 5. - 8. místo. A bohužel znovu se situace opakovala.
Ano, bohužel. Zápas s Plzní, který jsme na ledě v Mostě vyhráli 6:2, také skončil kontumací. Zde musím prozradit, že i přesto, že jsem byl ve spojení s manažerem celého mezinárodního turnaje a vznikla zcela jasná dohoda o tom, že zápas můžeme v tomto složení odehrát, tak se bohužel znovu stalo, že došlo ke kontumaci střetnutí. Bylo zde zcela jasné nedodržení slova ze strany pořadatele.

K poslednímu utkání na turnaji mužstvo HC Draci Bílina už nenastoupilo. Proč?
Po dohodě s trenéry, rodiči, ale i samozřejmě s hráči, jsme se rozhodli nepokračovat v turnaji.

Co si o tomto způsobu řízení turnaje myslíte?
Oddíl HC Draci Bílina byl vždy tolerantní k ostatním týmům, nikdy jsme žádné protesty nepodávali a jsme velice smutní, že se spolu pořadatelský oddíl takto zachoval. Našemu oddílu vždy šlo o to, aby si děti na ledě zahrály. Musím  každopádně poděkovat všem hráčům za výbornou reprezentaci oddílu a města Bíliny. Děkuji i trenérům a všem rodičům, kteří vytvářeli spolu s fanoušky výbornou atmosféru a naše hráče podporovali jak na ledové ploše, tak mimo ní. Reprezentanti oddílu HC Draci Bílina na Easter Cupu jsou pro mne morálními vítězi celého turnaje.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.