24. února 2017 Svátek má Matěj

Most - Podchod pod mosteckým nádražím do Rudolic je opravený. Od pondělí začnou mostečtí strážníci vydávat lidem z této čtvrti na okraji města čipy, které je vpustí dovnitř. Má se tak zamezit opakované devastaci tohoto prostoru, jehož nynější oprava přišla na dva miliony korun.

Silné mříže, turnikety, kamery, vstup na čip či na zavolání. Odolá nyní podchod v Rudolicích vandalům? Foto: www.e-mostecko.cz

"Podchod je opatřen turniketem, několika kamerami a je napojen na pult centrální ochrany. Vstup do podchodu je na elektromagnetické čipové karty, ty jsou určeny pro občany trvale hlášené v Rudolicích," vysvětlila mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. První čipová karta bude lidem vydána zdarma, při jejím zničení nebo ztrátě bude další karta vydána za úhradu 150 korun.

Rudoličtí si mohou karty vyzvednout na městské policii v pondělí a středu od 8 do 17 hodin nebo v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 12 hodin.

Občané, kteří nežijí v Rudolicích a budou chtít průchod podchodem využít, mohou zazvonit na zvonek u turniketu.

Podchod už byl několikrát opravený. Nynější opatření, jak zamezit úřadování vandalů, bezdomovců a zlodějů, je zatím nejrazantnější. "Veškerý pohyb a chování osob v objektu je monitorován operátorem kamerového systému. V případě zjištění protiprávního jednání vyšle na místo okamžitě hlídku, která pachatele zadrží," uvedla mluvčí strážníků Ilona Kozlová.

Strážníci také slibují, že pomohou do podchodu a ven také vozíčkářům a maminkám s kočárky. "Stačí jen zavolat na linku 156," vyzývá Ilona Kozlová. Má se tak zamezit pohybu lidí v rozsáhlém kolejišti mosteckého vlakového nádraží. Dosud volili lidé riskantní cestu přes dráhu raději než cestu tmavým tunelem plným exkrementů.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.