20. února 2017 Svátek má Oldřich

Most - Aquaplaning je pojem označující ztrátu kontaktu mezi pneumatikou a povrchem vozovky. Při aquaplaningu se stává vozidlo neovladatelným a chová se doslova jako na ledě. A právě na aquaplaning se zaměřuje další z TV dílů Besipky, který pro Českou televizi v neděli v areálu mosteckého polygonu v Centru bezpečné jízdy natáčel štáb Media Fashion.

Štáb pro Českou televizi dnes po celý den natáčel na mosteckém polygonu další z dílů televizního seriálu Besipky, který je zaměřen na motoristy a na bezpečnost na silnicích.  Podle krajského koordinátora BESIPu Jana Pechouta filmaři nyní v Besipkách upozorní na to jak se správně v případě aquaplaningu zachovat.

"K jevu zvanému aquaplaning dochází při vysokých rychlostech na mokré vozovce. Pneumatika nestačí odvádět pomocí drážek v dezénu vodu ležící na vozovce a před pneumatikou se proto tvoří takzvaný vodní klín. Pokud zvýšíme rychlost vozidla nebo vzroste výška vodního sloupce, voda se dostane mezi pneumatiku a vozovku, tím vzniká aquaplaning," říká Jan Pechout.

Za volant testovacích automobilů pro účely TV štábu opět usedl zkušený instruktor Centra bezpečné jízdy mosteckého polygonu Jakub Michalovič.

Dvouminutový pořád Besipky - rady řidičům vysílá Česká televize na svém prvním programu pravidelně každý pátek v 17.05 hodin.

VIDEOREPORTÁŽ Z NATÁČENÍ BESIPEK NA POLYGONU:

http://www.youtube.com/watch?v=tdO95PpLqtA&feature=youtu.be

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.