Zprávy z Mostu

VIDEO: Mostecká policie v loňském roce odhalila 78 případů spojených s drogami

Reklama

Mostecko - Kriminalisté mostecké policie v loňském roce odhalili celkem 78 případů trestných činů spojených s drogovou problematikou na Mostecku, zatímco v roce 2012 to bylo pouze 46 případů trestných činů spojených s drogami. Vyplynulo to z úterní tiskové konference na Územním odboru Policie ČR v Mostě, jejímž tématem byly odhalené případy drogové kriminality v mosteckém okresu. 

Tiskové konference se zúčastnil vedoucí Územního odboru Policie ČR Most plk. Mgr. Jiří Volprecht a kriminalisté z linie toxi. O některých vybraných případech, které dnes kriminalisté novinářům přiblížili, jsme na našich stránkách v minulosti již informovali. 

Obviněný čile obchodoval s pervitinem i marihuanou

Minulý týden policie zadržela 26letého muže z Litvínova. V Mostě ve dvou bytech, kde přechodně přebýval, prodával pervitin, který nejprve obstaral. Prodej probíhal v domech, v okolí či na předem smluvených místech v okrese Most. Téměř ve stovkách případů osobám z řad toxikomanů prodával či dával zdarma drogu. Policie u něj provedla domovní prohlídku a našla pět kusů plastových sáčků s látkou. Orientační test ukázal na metamfetamin. V dalším sáčku byl usušený rostlinný materiál. Zajištěné věci budou podrobeny expertize. Policie muže obvinila ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel podal státními zástupci podnět k návrhu na vzetí do vazby. Z rozhodnutí soudu bude obviněný stíhán na svobodě.

Ženy hledal na internetu, při setkání jim dával drogu

Policie v Mostě obvinila z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 41letého muže z jedné obce na Mostecku. Muž měl na internetu kontaktovat nejméně čtyři ženy, se kterými se seznámil a poté je pozval k sobě domů. Tam ženám poskytl blíže nezjištěné množství psychotropní látky. S ženami měl mít následně po užití drogy sexuální styk. Policie případ šetřila na základě oznámení o znásilnění poškozených. Šetřením se ale znásilnění neprokázalo, styk byl ze stran žen dobrovolný. Případ je nadále v šetření. Policie nevylučuje, že muž kontaktoval stejným způsobem další oběti. Obviněný je stíhán na svobodě.

Drogu vozil zákazníkům na smluvená místa

Z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy byl minulý týden obviněn 31letý muž z Mostu. Dle šetření kriminalistů měl muž nejméně v padesáti případech obstarávat a následně prodávat různým osobám metamfetamin. Prodej pervitinu za různé finanční částky probíhal vždy na předem smluvených místech. Obviněný je stíhán na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

V bytě měl 400 gramů sušeného materiálu a pře sto kusů řízků

Ze zločinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu obvinila minulý týden mostecká policie 31letého muže z Mostu. Policie u něj nalezla usušenou látku i rostlinné řízky. Na případu pracovala na základě získané informace, že se v bytě pěstuje marihuana. Už odér na chodbě kriminalistům napověděl, že se v uvedeném bytě pěstuje droga. Kriminalisté provedli domovní prohlídku a nalezli 10 plastových sáčků s usušeným materiálem o hmotnosti téměř 400 gramů, výbojky, plastové nádoby, hnojiva, filtry s ventilačními rukávy, pěstební boxy a také přes sto kusů rostlinných řízků. Všechny předměty i materiál budou zkoumat odborníci kriminalistické techniky. Orientační zkouškou byla v usušeném rostlinném materiálu zjištěna přítomnost THC návykové látky. Policie po provedených expertizách nevylučuje rozšíření stíhání obviněného. Ten byl již za výrobu a držení drog v minulosti obviněn. Za tento zločin může soud uložit pachateli až osmiletý trest odnětí svobody.

VIDEOREPORTÁŽ Z TISKOVÉ KONFERENCE:

&feature=youtu.be

 

Muž měl doma laboratoř na výboru drogy, prý ji našel u popelnic

Podle kriminalistů měl 42letý muž z mosteckého sídliště ulice Zlatnická, kterého obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečinu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, obstarávat a poskytovat nejméně ve 300 případech drogu pervitin. Policisté v bytě provedli domovní prohlídku a zajistili předměty, které zřejmě sloužily k výrobě drogy. V bytě se nacházela i prázdná plata od léků, ze kterých byla droga vyráběna. U zajištěné látky byla provedena orientační zkouška, která byla pozitivní na metamfetamin. Všechny zajištěné věci budou podrobeny odborné expertize. Muž se jednání dopustil i přesto, že byl loni odsouzen k podmíněnému trestu za stejný delikt. Okresní soud vzal obviněného do vazby. Muž policii uvedl, že věci nejsou jeho, že je našel u popelnice v tašce a shodou okolností pár hodin po nálezu k němu přišla policie.

 

Domovní prohlídka proběhla za asistence zásahovky, v bytě se prodávaly drogy

Z přečinů nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu obvinila mostecká policie 44letého muže z Mostu. Ten měl v letošním roce jinému obstarat a poskytnout psychotropní látku metamfetamin v místě svého bydliště. Policie v bytě obviněného provedla za účasti zásahové jednotky domovní prohlídku, při které v bytě nalezla několik gramů krystalické látky, kterou měl muž údajně pro vlastní potřebu. Soud obviněného poslal do vazby. Muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Loni byl odsouzen za stejný delikt a navíc i za nedovolené ozbrojování. Policie na případu pracovala několik měsíců poté, co získala podezření, že muž prodává drogy.

 

Obviněná prodávala pervitin, někdy ho dala zadarmo

Žena ve věku 20 let z Mostu čelí obvinění z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podle kriminalistů a výsledků jejich šetření měla obviněná od loňského roku do současné doby v místě bydliště obstarávat a následně poskytovat někdy za úhradu, jindy zdarma, v několika případech psychotropní látku metamfetamin. Policisté obviněnou Mostečanku vyšetřují na svobodě.

 

Za prodej marihuany čelí obvinění

Policie v Mostě obvinila z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy teprve 18letého mladíka z Litvínova. Podle kriminalistů měl muž letos obstarat a předat jiným osobám marihuanu. Policie mladíka stíhá na svobodě. Za toto jednání může soud uložit pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.