Zprávy z Mostu

VIDEO: Jezdecká společnost Hipodrom Most pořádá i jízdy pro veřejnost

Reklama

Most - Jezdecká společnost Hipodrom Most o. s. se nachází na mosteckém Hipodromu a poskytuje relaxační a výukové jízdy na koních pro širokou veřejnost. 

"Jízdy pořádáme nejen pro dospělé, ale i pro děti. Pro dospělé tu máme velké koníky a pro děti jsou k dispozici poníci," říká trenérka a cvičitelka Olina Šebková.

Zájemci o jízdu na koních se dělí na začátečníky a pokročilé, těmto zájemcům se věnují školení cvičitelé. Velký zájem je o jízdu na ponících, která se dětem velmi líbí ,, Rodiče mohou svým dětem zaplatit nejen rekreační jízdy, ale také jízdy výukové," konstatuje Olina Šebková.

Jezdecká společnost též pořádá letní dětské tábory pro příměstské děti, které jsou velmi úspěšné. "Dva tábory nás čekají v červenci a dva v srpnu. Tyto dětské tábory jsou pořádané na pět dní a učí děti péči o koně, jízdě na koních, ale také souznění s přírodou," říká Olina Šebková.

Do svých rozsáhlých aktivit Jezdecká společnost též zahrnuje takzvanou Hipoterapii pro děti či osoby postižené různými poruchami. "Jde o léčebně pedagogicko – psychologické ježdění  (LPPJ), kdy cílem je navázat spolupráci mezi postiženým a koněm, kdy tato spolupráce a souznění s koněm zlepšuje u těchto osob jejich psychický a zdravotní stav, jde hlavně o děti s autismem, hyperaktivní děti, či osoby po mozkové obrně," uvádí cvičitelka Šebková.

Jezdecká společnost se věnuje také pořádání sportovních i společenských akcí pro veřejnost. "Pořádáme různé akce pro veřejnost jako je Hubertova jízda, Mikulášská, pálení čarodějnic, které je 30. dubna, ale také sportovní akce jako jsou parkurové závody, kdy nejbližší závod je již tuto sobotu 13. dubna na mosteckém hipodromu," dodává trenérka Šebková.

Veškeré informace o jízdách na koních naleznete na internetových stránkách http://www.jezdeckaspolecnost.cz/.

VIDEOREPORTÁŽ:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.