20. února 2017 Svátek má Oldřich

Most - Mostecká policie dopadla šestici mužů, která kradla v těžební lokalitě dolu Švěrma barevné kovy a měděné kabely. Zloději napáchali škodu přesahující 200 tisíc korun.  Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu krádeže šest mužů ve věku od 26 do 53 let z Mostu, Litvínova a Bíliny. Informovala o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Šestice v různém složení chodila krást barevné kovy do těžební lokality dolu Šverma. Důlní společnosti pachatelé způsobili škodu vyšší jak 200 tisíc korun. Skupinky kradly měděné kabely a to v několika případech.

Policie šetřila tyto krádeže již od ledna. Na dopadení zlodějů pracovali kriminalisté intenzivně a spolupracovali při tom i s bezpečnostní službou. Klec spadla toto pondělí. "Šestice do prostoru dolu přijela v noci kolem 21. hodiny a začala řezat kabely. Z pásového dopravníků uřezala za tři hodiny měděný trojžílný kabel v hodnotě 83 000 korun. Lup pak začali muži nakládat do osobního vozidla, kterým na místo přijeli. Dílo však nestihli dokončit. Zjistili přítomnosti ostrahy dolu, nasedli rychle do vozidla a z dolu ujížděli. Ne daleko, u nedaleké vsi na ně již čekali kriminalisté, kteří ujíždějící pachatele zadrželi v náročném terénu po půlnoci a použili při zadržení donucovacích prostředků," popsala sramatické zadrženáí zlodějů policejní mluvčí.. 

Soud vzal dva z obviněných pachatelů do vazby. Za toto jednání všem hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.