Zprávy z Mostu

Zloději na třech vinicích vyrvali 18 tisíc podpůrných tyčí

Reklama

Čepirohy - Zloději barevných kovů řádili na třech vinicích u Čepiroh, kde vytrhali přibližně 18 tisíc podpůrných tyčí. Každá z nich přitom vážila kolem dvou kilogramů a sloužila k držení jednoho kmínku vinné révy, která se bez této opory neudrží. Nenechavci navíc na vinici o rozloze desítky hektarů uštípali i vodorovné dráty a způsobili tak škodu přesahující stovky tisíc korun. O zlodějském nájezdu na vinici dnes informuje Mostecký deník.

Krádeže na vinicích komplikují provoz vinařům na Mostecku, kteří nyní vyzývají politiky, aby zabránili plundrování majetků v regionu. Mostecký vinař Ivan Váňa Mosteckému deníku řekl, že zloději udeřili v čase, kdy vinaři mají nejvíce práce. Proto také nyní píše dopis mosteckému zastupitelstvu. V něm žádá radikální opatření: uzavřít sběrny, u kterých se prokáže výkup kradených kovů. "Navrhuji také víc využít sběrné dvory patřící obcím. Zisk z ověřených kovů by tak mohl putovat do obecních rozpočtů," domnívá se vinař Váňa. 

Kam se tuny odcizených tyčí z vinic poděly zatím vinaři ani policisté netuší. Podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové jsou policisté zatím na začátku samotného vyšetřování.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.