22. února 2017 Svátek má Petr

Čepirohy - Zloději barevných kovů řádili na třech vinicích u Čepiroh, kde vytrhali přibližně 18 tisíc podpůrných tyčí. Každá z nich přitom vážila kolem dvou kilogramů a sloužila k držení jednoho kmínku vinné révy, která se bez této opory neudrží. Nenechavci navíc na vinici o rozloze desítky hektarů uštípali i vodorovné dráty a způsobili tak škodu přesahující stovky tisíc korun. O zlodějském nájezdu na vinici dnes informuje Mostecký deník.

Krádeže na vinicích komplikují provoz vinařům na Mostecku, kteří nyní vyzývají politiky, aby zabránili plundrování majetků v regionu. Mostecký vinař Ivan Váňa Mosteckému deníku řekl, že zloději udeřili v čase, kdy vinaři mají nejvíce práce. Proto také nyní píše dopis mosteckému zastupitelstvu. V něm žádá radikální opatření: uzavřít sběrny, u kterých se prokáže výkup kradených kovů. "Navrhuji také víc využít sběrné dvory patřící obcím. Zisk z ověřených kovů by tak mohl putovat do obecních rozpočtů," domnívá se vinař Váňa. 

Kam se tuny odcizených tyčí z vinic poděly zatím vinaři ani policisté netuší. Podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové jsou policisté zatím na začátku samotného vyšetřování.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.