Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli.   Audioverze Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli. GSpeech
Pondělí 24. duben 2017
Svátek má Jiří
Archivováno

Mostecko - Tiskové prohlášení k situaci v politickém hnutí Severočeši.cz "Ve světle uplynulých událostí, pod dojmem z obsahu článků v tisku, ale především na základě častých dotazů od sympatizantů politického hnutí Severočeši.cz v Litvínově bych se chtěl – jako místostarosta města Litvínova zvolený do vedení města za Severočechy.cz – vyjádřit k situaci uvnitř tohoto hnutí," říká Karel Linhart.

Není žádným tajemstvím, že politické hnutí Severočeši.cz vzniklo podle vzoru dříve založeného Sdružení Mostečané Mostu (SMM) a je s ním propojeno ideově i čistě lidsky. Není také tajemstvím, že jmenované občanské sdružení, jež vítězně uspělo v sousedním Mostě v komunálních volbách hned dvakrát za sebou, kandidovalo pod volebním subjektem nazvaným Strana pro otevřenou společnost (SOS), což je politická strana s celorepublikovou působností. Bašty této strany byly na Liberecku, Olomoucku, Hradci Králové, v Českých Budějovicích, Opavě, na Plzeňsku apod. Strana měla kromě zastupitelů v obcích už také své krajské zastupitele a dokonce senátora. Ideje, názory, stanoviska a pohledy na stav v obcích, krajích, republice, na společenské a politické dění v Česku měly uvedené subjekty – tedy Sdružení Mostečané Mostu a SOS – obdobné, a proto popsané propojení má svoje racionální opodstatnění. Já osobně jsem byl do roku 2010 místopředsedou SOS.


Situace v této politické straně byla klidná, tvůrčí, pohodová, seriózní a férová do té doby, než začaly do stranické pokladny „proudit" z krajských rozpočtů a rozpočtu státu peníze za zastupitelské mandáty a křeslo senátora. A právě vidina finančních prostředků ohrozila poctivě uplatňovaný přístup tehdejšího vedení SOS (složeného především ze zakladatelů, kteří bezelstně ctili stanovy), v důsledku čehož byla strana jejím zakladatelům „ukradena" (kvůli jednání především liberecké frakce). Byli jsme svědky nechutných tahanic a soudních žalob. V následujících volbách skončila SOS špatně – ocitla se po právu na pokraji zájmu občanů. Mám pocit, že obdobný vývoj se právě odehrává v politickém hnutí Severočeši.cz.
Obávám se toho, že vlny sympatií občanů a jejich oprávněný požadavek, aby bylo jejich město řízeno transparentně, zodpovědně a současně profesionálně, který přetrvává v Mostě druhé volební období, v Litvínově jedno volební období, budou narušeny. Obávám se toho, že důvodem takového vývoje mohou být rozpory ve vedení hnutí a především mediální přestřelky jeho představitelů, jež občany odrazují. Vzájemné mediální útoky a snaha o vyjadřování nedůvěry tomu či onomu je přesně to, co neprospěje té či oné frakci – a především na takové nezodpovědné jednání doplatí politické hnutí jako celek.


Za základní organizaci Severočechů.cz v Litvínově mohu zodpovědně prohlásit, že všechny tyto spory, třenice a hrátky jdou zcela mimo nás, její členy – a my se o vývoji, o jednotlivých krocích té či oné frakce dozvídáme (stejně jako ostatní občané a sympatizanti našeho hnutí) především z médií.
Mohu prohlásit, že s námi nikdo nekonzultuje své další kroky, že s námi nikdo nekomunikuje na takové úrovni, která by z nás učinila zasvěcené účastníky současného dění v hnutí a že jsme stáli během volebního období mimo jakékoliv finanční toky ze strany Severočechů.cz.


Překvapuje mě, že je nyní zpochybňováno členství celé litvínovské organizace v hnutí, přestože jsme, myslím si, byli v komunálních volbách úspěšní a hodně jsme pro naše město pod „praporem" Severočechů.cz udělali. Šíříme dosud dobré jméno hnutí, které uznává morální hodnoty, právní principy a chováme se podle platných stanov hnutí. Hradíme členské příspěvky, scházíme se podle potřeby, dokonce častěji než stanovy požadují, posíláme o těchto zasedáních zápisy – a nyní je zde pochybnost, zda vůbec členy hnutí jsme.


Zůstáváme však i nadále na stejných pozicích a chceme pokračovat v práci pro naše město zodpovědně a s čistým štítem. Myslím si, že jsme si svojí prací a přístupem k řešení problémů získali respekt jak koaličních stran, tak i opozičních představitelů. Nemáme za sebou žádnou kauzu, žádný průšvih, jež by na nás vrhaly stín. Chceme se i v nastávajících komunálních volbách ucházet o přízeň voličů jako skupina zodpovědných lidí, která pro město už něco udělala, má zkušenosti, velký potenciál, a pokud si to budou občané přát, je připravena se podílet na vedení města ve stejném duchu jako doposud. Rádi bychom, aby to bylo i nadále pod „značkou" Severočechů.cz, a neradi bychom, aby toto hnutí dopadlo stejně, jako SOS – tedy jako nedůvěryhodná strana, v níž se čelní představitelé osočují, sdělují názory a ospravedlňují své kroky přes média, podávají na sebe trestní oznámení, řeší vnitřní problémy prostřednictvím soudu a především jsou na okraji zájmu veřejnosti.

Karel LINHART (Severočeši.cz)
místostarosta města Litvínova

Napsal
Oldřich Hájek
Author: Oldřich HájekEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Více od autora

  Audioverze Mostecko - Tiskové prohlášení k situaci v politickém hnutí Severočeši.cz Ve světle uplynulých událostí, pod dojmem z obsahu článků v tisku, ale především na základě častých dotazů od sympatizantů politického hnutí Severočeši.cz v Litvínově bych se chtěl – jako místostarosta města Litvínova zvolený do vedení města za Severočechy.cz – vyjádřit k situaci uvnitř tohoto hnutí, říká Karel Linhart. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Není žádným tajemstvím, že politické hnutí Severočeši.cz vzniklo podle vzoru dříve založeného Sdružení Mostečané Mostu (SMM) a je s ním propojeno ideově i čistě lidsky. Není také tajemstvím, že jmenované občanské sdružení, jež vítězně uspělo v sousedním Mostě v komunálních volbách hned dvakrát za sebou, kandidovalo pod volebním subjektem nazvaným Strana pro otevřenou společnost (SOS), což je politická strana s celorepublikovou působností. Bašty této strany byly na Liberecku, Olomoucku, Hradci Králové, v Českých Budějovicích, Opavě, na Plzeňsku apod. Strana měla kromě zastupitelů v obcích už také své krajské zastupitele a dokonce senátora. Ideje, názory, stanoviska a pohledy na stav v obcích, krajích, republice, na společenské a politické dění v Česku měly uvedené subjekty – tedy Sdružení Mostečané Mostu a SOS – obdobné, a proto popsané propojení má svoje racionální opodstatnění. Já osobně jsem byl do roku 2010 místopředsedou SOS. Situace v této politické straně byla klidná, tvůrčí, pohodová, seriózní a férová do té doby, než začaly do stranické pokladny „proudit z krajských rozpočtů a rozpočtu státu peníze za zastupitelské mandáty a křeslo senátora. A právě vidina finančních prostředků ohrozila poctivě uplatňovaný přístup tehdejšího vedení SOS (složeného především ze zakladatelů, kteří bezelstně ctili stanovy), v důsledku čehož byla strana jejím zakladatelům „ukradena (kvůli jednání především liberecké frakce). Byli jsme svědky nechutných tahanic a soudních žalob. V následujících volbách skončila SOS špatně – ocitla se po právu na pokraji zájmu občanů. Mám pocit, že obdobný vývoj se právě odehrává v politickém hnutí Severočeši.cz.Obávám se toho, že vlny sympatií občanů a jejich oprávněný požadavek, aby bylo jejich město řízeno transparentně, zodpovědně a současně profesionálně, který přetrvává v Mostě druhé volební období, v Litvínově jedno volební období, budou narušeny. Obávám se toho, že důvodem takového vývoje mohou být rozpory ve vedení hnutí a především mediální přestřelky jeho představitelů, jež občany odrazují. Vzájemné mediální útoky a snaha o vyjadřování nedůvěry tomu či onomu je přesně to, co neprospěje té či oné frakci – a především na takové nezodpovědné jednání doplatí politické hnutí jako celek. Za základní organizaci Severočechů.cz v Litvínově mohu zodpovědně prohlásit, že všechny tyto spory, třenice a hrátky jdou zcela mimo nás, její členy – a my se o vývoji, o jednotlivých krocích té či oné frakce dozvídáme (stejně jako ostatní občané a sympatizanti našeho hnutí) především z médií.Mohu prohlásit, že s námi nikdo nekonzultuje své další kroky, že s námi nikdo nekomunikuje na takové úrovni, která by z nás učinila zasvěcené účastníky současného dění v hnutí a že jsme stáli během volebního období mimo jakékoliv finanční toky ze strany Severočechů.cz. Překvapuje mě, že je nyní zpochybňováno členství celé litvínovské organizace v hnutí, přestože jsme, myslím si, byli v komunálních volbách úspěšní a hodně jsme pro naše město pod „praporem Severočechů.cz udělali. Šíříme dosud dobré jméno hnutí, které uznává morální hodnoty, právní principy a chováme se podle platných stanov hnutí. Hradíme členské příspěvky, scházíme se podle potřeby, dokonce častěji než stanovy požadují, posíláme o těchto zasedáních zápisy – a nyní je zde pochybnost, zda vůbec členy hnutí jsme. Zůstáváme však i nadále na stejných pozicích a chceme pokračovat v práci pro naše město zodpovědně a s čistým štítem. Myslím si, že jsme si svojí prací a přístupem k řešení problémů získali respekt jak koaličních stran, tak i opozičních představitelů. Nemáme za sebou žádnou kauzu, žádný průšvih, jež by na nás vrhaly stín. Chceme se i v nastávajících komunálních volbách ucházet o přízeň voličů jako skupina zodpovědných lidí, která pro město už něco udělala, má zkušenosti, velký potenciál, a pokud si to budou občané přát, je připravena se podílet na vedení města ve stejném duchu jako doposud. Rádi bychom, aby to bylo i nadále pod „značkou Severočechů.cz, a neradi bychom, aby toto hnutí dopadlo stejně, jako SOS – tedy jako nedůvěryhodná strana, v níž se čelní představitelé osočují, sdělují názory a ospravedlňují své kroky přes média, podávají na sebe trestní oznámení, řeší vnitřní problémy prostřednictvím soudu a především jsou na okraji zájmu veřejnosti. Karel LINHART (Severočeši.cz)místostarosta města Litvínova var loadAsyncDeferredFacebook = function() { (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = //connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, script, facebook-jssdk)); } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredFacebook, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredFacebook); else window.onload = loadAsyncDeferredFacebook; fSdílet Tweet var loadAsyncDeferredTwitter = function() { var d = document; var s = script; var id = twitter-wjs; var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?http:https;if(!d.getElementById(id)){ js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+://platform.twitter.com/widgets.js;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);} } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredTwitter, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredTwitter); else window.onload = loadAsyncDeferredTwitter; window.___gcfg = { lang: cs }; var loadAsyncDeferredGooglePlus = function() { var po = document.createElement(script); po.type = text/javascript; po.async = true; po.src = https://apis.google.com/js/plusone.js; po.innerHTML = {lang: cs}; var s = document.getElementsByTagName(script)[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); }; if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredGooglePlus, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredGooglePlus); else window.onload = loadAsyncDeferredGooglePlus; NapsalAuthor: Oldřich HájekEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. document.getElementById(cloaka2df88c8a76091e7e910683ea4ea0114).innerHTML = ; var prefix = ma + il + to; var path = hr + ef + =; var addya2df88c8a76091e7e910683ea4ea0114 = oldrich.hajek + @; addya2df88c8a76091e7e910683ea4ea0114 = addya2df88c8a76091e7e910683ea4ea0114 + e-mostecko + . + cz; var addy_texta2df88c8a76091e7e910683ea4ea0114 = oldrich.hajek + @ + e-mostecko + . + cz;document.getElementById(cloaka2df88c8a76091e7e910683ea4ea0114).innerHTML += +addy_texta2df88c8a76091e7e910683ea4ea0114+; Více od autoraCo možná nevíte o jezeru Most: Rostou u něj tři miliony nových stromů a je hlubší než Orlická přehradaZajímá vás okolí? Muzeum pořádá komentované vycházky za přírodou MosteckaStrážníci řekli, do kterého supermarketu v Litvínově jezdí nejčastěji chytat zlodějeOBRAZEM: To není drsný Spartan Race, ale závody kočárků na mosteckém ŠibeníkuPTÁTE SE: Kdy bude v Mostě Majáles a jaký bude program? Tady je odpověď GSpeech

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

×

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

×