26. února 2017 Svátek má Dorota

Most - Nejvyšší úřednice mosteckého magistrátu tajemnice Jaroslava Boudová je bez práce. Na svou funkci totiž za dosud nejasných okolností rezignovala.  Informuje o tom dnes na svých stránkách Mostecký deník s tím, že rezignaci tajemnice radní informovali média v rámci páteční pravidelné tiskové konference. Důvody její rezignace ale radní nesdělili. Podle deníku ale existuje podezření z velkého průšvihu a finnčních machinací.

„O důvodech nebudeme mluvit," odpověděla na dotaz Mosteckému deníku náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

Jaroslava Boudová přitom zastává důležitou funkci: řídila stovky úředníků, kteří ovlivňují chod města s miliardovým rozpočtem a veřejné služby pro 67 tisíc Mostečanů. Je členkou městského krizového štábu a bezpečnostní rady. V Mostě má tajemnice podobný vliv jako v Praze šéf prezidentské kanceláře. Přesto radní nic konkrétního neřekli.


ROZHOVOR:

Mostecký deník: „Rezignovala sama, nebo jste ji k tomu nutili či vyzývali?"

Luboš Pitín, náměstek primátora: „Je to rozhodnutí paní tajemnice."

Mostecký deník: „Proč nechcete komentovat její rezignaci, je to něco tajného?"

Hana Jeníčková: „Není to tajné, ale já si nemyslím, že by to v tuto chvíli bylo na místě. Řekněme, že je to výsledek dlouhodobého procesu."

Redakce se včera opakované pokusila Boudovou kontaktovat, ale nebyla k zastižení. Jako hrob mlčí i úředníci, dokonce i mluvčí magistrátu, což je velmi neobvyklé.

Mostecký deník prověřuje informace několika důvěryhodných zdrojů, podle kterých mohou být za rezignací finanční machinace na úřadě.

To, že z postu odejde k 30. dubnu, oznámila Boudová na schůzi městské rady.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.