Zprávy z Mostu

Soud pustil nebezpečného násilníka, za loupež bude stíhán na svobodě

Reklama

Most - Dvaatřicetiletý Mostečan napadl svého známého pěstmi do hlavy a škrábal ho v oblasti očí, pak mu násilím vyrval peněženku, ze které ukradl celou hotovost. Až na prosby a naléhání napadenému vrátil alespoň tisícikorunu a utekl. Po dvou dnech nebezpečného násilníka dopadla mostecká policie. Soudce ale muže propustil ze zadržení a násilník tak bude stíhán na svobodě.

Vyšetřovatel mostecké policie obvinil 32letého muže z Mostu ze zvlášť závažného zločinu. Podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové útočník minulý týden potkal svého známého a i přes jeho nesouhlas šel stále za ním.

"Poškozený mířil na poštu, kde si vyzvedl peníze a poté zašel i na nákup do obchodu. Obviněného měl stále v patách. Ten se nabídl, že mu ukáže cestu k domu, kam měl poškozený namířeno, prý zná zkratku. Na travnatém svahu se však náhle začal chovat zcela jinak. Znenadání se měl vrhnout na poškozeného, napadal ho pěstmi do hlavy, škrábal ho v oblasti očí. Napadený upadl na zem a pachatel mu ze zadní kapsy kalhot vytáhl peněženku, ze které vzal celou hotovost. Na naléhání poškozeného mu vrátil jen tisícikorunu. Poškozený utrpěl zranění v obličeji a vyhledal lékařské ošetření," podotkla Světláková. 

Policie po podezřelém lupiči pátrala a po dvou dnech ho zadržela. 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.