Zprávy z Mostu

ROZHOVOR VLASTY VÉBRA: Petr Kotvald má Severní Čechy opravdu rád

Reklama

Most - Mostecký moderátor Vlasta Vébr vyzpovídal pro náš zpravodajský server tetokrát populárního zpěváka Petra Kotvalda při jeho nedávné návštěvě v Bílině.

Péťo, jak se máte a co je nového?


Mám se dobře a nového? Začíná nová sezona, jsem ve fázi příprav, po vánočním turné jsme si řekli, že máme dost písniček, které sice hrajeme živě, ale nejsou natočené, tak bysme je rádi zaznamenali, nevíme jestli na disk, nebo budou ke stažení, jsou to totiž krásné texty Pavla Cmírala, dokonce jsme našli verzi písničky NA MĚ ZAPOMEŇ – NO ME QUITTE PA , původně jí zpíval JACK BREL-mám dva texty, jeden je nepublikovatelný, druhý ano, ale natočíme oba dva a uvidíme.
Oslovila mě jedna muzikálová produkce, ale musím se s tím nějak vypořádat, protože ta role je spíš pro herce, než pro zpěváka a navíc je to dost velký závazek. Ale to představení by se mi líbilo. A taky se připravuji na VÁLKU S MLOKY, budou tři představení ve Státní opeře a moc se těším na tu práci s lidma, kteří jsou trošku jiní než lidi kolem popu.

To jste mi odpověděl na otázku JAK SE MÁTE, ale zeptám se ještě jednou, protože víme, že koncem roku trochu to zdraví haprovalo?


Jé, jsem zdravý jak řípa. Já jsem na konci roku prostě jen nevydejchal nějakou virozu. Musel jsem zrušit dvě představení, jedno už jsem nahradil a druhé nahradím letos o vánocích.

Jsme v šatně v bílinském kulturáku, co Vy a sever Čech?


No já jsem tady doma. Já jsem Žatečák, mám to tu najete, protože jako amaterský zpěvák jsem jezdil po regionu. Brácha byl 4 roky v Teplicích na škole a jezdili jsme tam do Tuzexu, před vánočními svátky jsme jezdili zase do Mostu, protože tam měli i jiné pomeranče než kubánské. Do Chomutova jsem chodil 4 roky na střední školu. Já mám fakt severní Čechy rád.

Vím, že navštěvujete často koncerty George Michaela. Chystáte se na nějaký koncert?


Nejraději bych na něj, ale jemu se moc koncertovat nechce, ale těším se na jeho nové album. Nestihl jsem Robbieho Williamse a někde na mě určitě čeká Michael Bubble, on byl nedávno v Praze, ale to jsem nestihl. Pojedu na něj do Německa.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.