Zprávy z Mostu

VIDEO: Policisté se zaměřili na vytipované sběrny

Reklama

Mostecko - Mostecká policie spolu s pracovníky živnostenského úřadu se dnes po celý den zaměřili na vytipované sběrny a výkupny železa a barevných kovů. V regionu jsou totiž velmi rozšířené krádeže barevných kovů, které následně končí právě ve sběrnách. Kontroly nejsou mimořádné, probíhají již řadu let a v minulosti policisté našli ve výkupnách několik odcizených věcí a zjistili i pochybení při evidenci výkupu.

S ohledem na nárůst této majetkové kriminality jsou nyní kontroly častější. Policejní hlídky mosteckého obvodního oddělení tak dnes obešly dvě předem vytipované sběrny. Policisté kontrolovali prostory sběren i výkupní knihy.

"Do akce byli opět zapojeni i pracovníci živnostenského úřadu, kteří s námi už dlouhodobě spolupracují. Policisté se zajímali i o osoby, které odpad přináší. Cílem těchto akcí je snížit počty krádeží a odhalit pachatele této trestné činnosti. Úkolem pracovníků živnostenského úřadu je zdokumentovat a případně postihnout porušení právních norem ze strany výkupčích," vysvětlila mostecká policejní mluvčí Ludnila Světláková.

FOTOGALERIE Z AKCE:

 

Krádeže barevných kovů znepříjemňují životy obyčejným lidem, zahrádkářům, majitelům garáží, bytovým družstvům, firmám, šachtám, městům i obcím. Zloději kradou drobné předměty, věci ze střech, kanálová víka, pletiva, kabely na dolech, plechy z horkovodů, zařízení prázdných bytů, součásti výtahů, tyče u vinohradů, kovové součásti na železnici. Způsobují stotisícové škody, mohou dokonce ohrozit i životy občanů.

Není týdne, aby mostecká policie nevyšetřovala případy, kdy sběrači odcizí nějaký kov. Nekradou jen sociálně slabší občané. Výjimkou nejsou ani případy, kdy si pobertové drze přijedou pro lup autem.

"Jen loni policie vyšetřovala v mosteckém okresu více jak 500 krádeží barevných kovů. S ohledem na počty oznámených případů se lze domnívat, že výkup kovů je dobrým byznysem pro majitele sběren. Jen v našem regionu jsou desítky provozoven a policie předpokládá, že právě tam končí ukradené věci. Proto je nutné tyto kontroly provádět," uvádí policistka.

VIDEOREPORTÁŽ Z KONTROLNÍ AKCE:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.