Zprávy z Mostu

OD SOUSEDŮ: Při pochodu Duchcovem nemuseli policisté zasahovat

Reklama

Duchcov - Policisté nemuseli zasahovat při shromáždění občanů a pravisových extrémistů s následným pochodem centrem města. Do ulic města se vydalo přibližně 150 lidí za silné policejní asistence.

"V souvislosti s plánovaným shromážděním jsme přijali bezpečnostní opatření k zajištění veřejného pořádku a eliminaci možných bezpečnostních rizik. Naší prioritou bylo především zajistit hladký průběh akce tak, aby nedošlo k narušení veřejného pořádku ve městě. Zástupci policie byli po celou dobu v kontaktu jak se zástupci místní samosprávy, tak i s organizátory oznámené akce," říká mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Vlastní shromáždění i následný pochod, kterého se zúčastnilo přibližně 150 občanů, proběhly bez jakýchkoliv problémů a nebylo potřeba žádného zásahu ze strany policie, která situaci na místě pouze monitorovala. V 15 hodin svolavatelé shromáždění ukončili s výzvou k pokojnému rozchodu účastníků.

 "S ohledem na demonstrace, které v Duchcově proběhly během loňského roku, jsme nechtěli bezpečnostní situaci podcenit, proto byla do opatření nasazena přibližně stovka policistů, kteří dohlíželi na pokojný průběh shromáždění," říká Vítek. 

Hlídky kontrolovaly také vozidla a osoby směřující do města, během dopoledních kontrol policisté zajistili sedm zbraní, například jednu mačetu, jednu tonfu, "boxer" nebo zavírací nůž. Díky tomuto opatření se podařilo eliminovat případné narušení pokojného průběhu shromáždění.


V záloze byli i policisté speciální pořádkové jednotky, jejichž nasazení do akce nebylo zapotřebí. Díky účasti dostatečného počtu policistů včetně členů anti-konfliktního týmu, kteří mají při podobných akcích nezastupitelnou roli, nedošlo k žádnému porušení platné legislativy a celá akce proběhla bez narušení veřejného pořádku.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.