Zprávy z Mostu

Recidivistka oloupila seniora v parku

Reklama

Mostecko - Devětačtyřicetiletá recidivistka z Mostu je nepolepšitelná. Za loupež byla již třikrát odsouzena a v současné době je v podmínce, loni v září byla obviněna mosteckou policií za loupež, a nyní je opět stíhána za zvlášť závažný zločin loupeže, kterého se měla dopustit minulý týden v Mostě. Informuje o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světlková.

Obviněná lupička na konečné v Mostě oslovila 80letého muže z Litvínova. "Dozvěděla se, že ztratil v tramvaji klíče. Namluvila mu, že je řidička rychlodráhy a že má jeho klíče doma. Muž jí uvěřil a šel s ní domů. Cestou mu řekla, že má žízeň a tak se stavěli v restauraci, kde si dala pivo a muž jí zaplatil i cigarety. Poté mířili k jejímu domovu přes kopec Lajsník. Žena cestou uvedla, že je unavena, že si jen trochu odpočine," uvedla mluvčí policie. 

"Nečekaně náhle zezadu muže chytila oběma rukama a snažila se mu strhnout bundu. Poškozený se aktivně bránil, žena ho povalila na zem, prohlédla mu kapsy a odcizila mu mobilní telefon a peněženku s hotovostí a doklady. Důchodce ženě vytrhl peněženku z ruky a ona poté zmizela v přilehlém křoví a dala se na útěk. Kriminalisté pachatelku po několika dnech vypátrali. Našli i mobil, který Mostečanka prodala do zastavárny," podotkla Světláková. 

Vyšetřovatel ženu po obvinění zadržel a státnímu zástupci podal podnět k návrhu na vzetí do vazby.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.