22. února 2017 Svátek má Petr

Mostecko - Devětačtyřicetiletá recidivistka z Mostu je nepolepšitelná. Za loupež byla již třikrát odsouzena a v současné době je v podmínce, loni v září byla obviněna mosteckou policií za loupež, a nyní je opět stíhána za zvlášť závažný zločin loupeže, kterého se měla dopustit minulý týden v Mostě. Informuje o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světlková.

Obviněná lupička na konečné v Mostě oslovila 80letého muže z Litvínova. "Dozvěděla se, že ztratil v tramvaji klíče. Namluvila mu, že je řidička rychlodráhy a že má jeho klíče doma. Muž jí uvěřil a šel s ní domů. Cestou mu řekla, že má žízeň a tak se stavěli v restauraci, kde si dala pivo a muž jí zaplatil i cigarety. Poté mířili k jejímu domovu přes kopec Lajsník. Žena cestou uvedla, že je unavena, že si jen trochu odpočine," uvedla mluvčí policie. 

"Nečekaně náhle zezadu muže chytila oběma rukama a snažila se mu strhnout bundu. Poškozený se aktivně bránil, žena ho povalila na zem, prohlédla mu kapsy a odcizila mu mobilní telefon a peněženku s hotovostí a doklady. Důchodce ženě vytrhl peněženku z ruky a ona poté zmizela v přilehlém křoví a dala se na útěk. Kriminalisté pachatelku po několika dnech vypátrali. Našli i mobil, který Mostečanka prodala do zastavárny," podotkla Světláková. 

Vyšetřovatel ženu po obvinění zadržel a státnímu zástupci podal podnět k návrhu na vzetí do vazby.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.