23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - Již po sedmnácté otevřelo svůj archiv České vinařství Chrámce ve sklepení přesunutého děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Tuto sobotu šlo o letošní první ochutnávku především košer vín.

Tradiční setkání milovníků vína ve sklepení historického kostela si v sobotu nenechaly ujít desítky návštěvníků. Právě pro ně mostecké vinařství Chrámce připravilo na šedesát vzorků vína z místních vinic. 

Vedoucí vinařství Vladimíra Prosová redakci e-mostecko.cz řekla, že mezi nabízenými vzorky nechyběly ani opravdové lahůdky, a tím bylo napříkald ledové víno Zweigeltrebe ročníků 2008 a 2009 nebo Ryzlink rýnský panenská sklizeň z Hněvína 2006. "Toto víno je z historicky první sklizně obnovené vinice pod Hněvínem z roku 2006," podotkla vinařka Prosová.

"Všechny milovníky vína bych ráda pozvala také na 18.května přímo do vinařství Chrámce, kde se uskuteční dny otevřených dveří. Vedle ochutnávky vín nebudou chybět ani prohlídky areálu vinařství včetně historických sklepů," podotkla Vladimíra Prosová s tím, že program bude na celý den.

VIDEO Z OCHUTNÁVKY VÍN:

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.