Zprávy z Mostu

Zloděj vyhrožoval ženám v bytě zabitím

Reklama

Most - V mosteckém bytě kradli dva muži, jeden z Chomutova a druhý z Mostecka.  Mají na svědomí vloupání do bytu v ulici Antonína Dvořáka v Mostě, ke kterému došlo koncem listopadu minulého roku.

Policejní komisař už kvůli tomu trestně stíhá dva muže, 28letého Chomutovana a o tři roky mladšího Mostečana. Obvinění měli vlézt do přízemního bytu a odnést z něj notebook, zlaté šperky, mobilní telefon a další věci v celkové hodnotě 17.700 korun. Notebook měli obratem prodat neznámé osobě a o peníze se měli rozdělit.

"Mostečan se majetkového deliktu nedopustil poprvé, v uplynulých třech letech byl za obdobnou kriminalitu odsouzen. Staršího z dvojice policisté viní ze dvou dalších skutků. K těm došlo v březnu v ulici Karla Marxe v Mostě. Chomutovan měl vniknout přes balkon do bytu své známé a tam měl ukrást dětskou postýlku, která byla ještě zabalená, a dětské oblečení. Lup si podle svých slov připravil na balkon, seskočil dolů a šel shánět kupce. Potom se pro věci vrátil a prý je prodal za tisícovku neznámé osobě. Peníze údajně použil pro svoji potřebu. Uvnitř bytu nechal poškozené vzkaz s omluvou," popsala skutek policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že v noci na druhý den měla celá věc dohru.

"Muž se vrátil na stejné místo, a nejprve přes bytové dveře a potom přes balkon, se domáhal rozhovoru se svojí bývalou přítelkyní, která se měla nacházet v bytě jeho známé, kam se vloupal. Přitom byl velmi vulgární a oběma přítomným ženám vyhrožoval fyzickým násilím a smrtí. Situaci zklidnila až přivolaná policejní hlídka. Muži tak přibylo další obvinění ze spáchání hned tří přečinů - krádež vloupáním, porušování domovní svobody a nebezpečné vyhrožování," podotkla policejní mluvčí Bartošová. 

Nyní muži za to hrozí až tříleté vězení. Stejný trest může dostat i jeho komplic z listopadového vloupání. Policie na případu nadále pracuje.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.