20. února 2017 Svátek má Oldřich

Most, Litvínov - Sedmadvacetiletý Litvínovan má mít na svědomí třináct krádeží v Janově. Vnikal převážně do panelových domů, kde u výtahů zcizoval měděné kabely a kabely elektroinstalace. Z horkovodu odloupal 60 kilogramů izolačních plechů. Kromě kabelů z výtahových šachet kradl i koaxiální kabely.

Montéři opravují kabinu výtahu v Janově. Ilustrační foto: Jan VranýVyšetřovatel mostecké policie už muže obvinil z přečinu krádeže. Řádil v měsíci březnu. V jednom případě z místa utekl, poté co byl v domě vyrušen obyvateli a kabel, který přestřihl a vytáhl z rozvodné skříně, nechal na místě. V jiném případě rychle zmizel poté, co se spustil výstražný systém výtahu, když přerušil jeho provoz a měl v úmyslu odcizit 90 metrů kabelů z mědi. Jednou v přízemním bytu vypáčil okno na balkóně, vnikl dovnitř a odcizil nářadí a mobilní telefon.

Naposledy kradl ve výrobní hale jedné firmy v Janově, kde se pokusil odcizit kovové předměty. "Na místě byl zadržen policisty obvodního oddělení v Hamru. Obviněnému hrozí až tříletý trest odnětí svobody," přiblížila mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na vazební stíhání Litvínovana s ohledem na jeho pokračující trestnou činnost. Soud vazbu uvalil. Poškozené firmy vyčíslily škodu na celkovou částku 125 tisíc korun.

O krádežích kabelů z výtahů jsme psali také přesně před rokem. Článek s videoreportáží si můžete přečíst ZDE.


Reklama

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.