Sobota 26. květen 2018
Svátek má Filip
Archivováno

Most, Litvínov - Sedmadvacetiletý Litvínovan má mít na svědomí třináct krádeží v Janově. Vnikal převážně do panelových domů, kde u výtahů zcizoval měděné kabely a kabely elektroinstalace. Z horkovodu odloupal 60 kilogramů izolačních plechů. Kromě kabelů z výtahových šachet kradl i koaxiální kabely.

Montéři opravují kabinu výtahu v Janově. Ilustrační foto: Jan VranýVyšetřovatel mostecké policie už muže obvinil z přečinu krádeže. Řádil v měsíci březnu. V jednom případě z místa utekl, poté co byl v domě vyrušen obyvateli a kabel, který přestřihl a vytáhl z rozvodné skříně, nechal na místě. V jiném případě rychle zmizel poté, co se spustil výstražný systém výtahu, když přerušil jeho provoz a měl v úmyslu odcizit 90 metrů kabelů z mědi. Jednou v přízemním bytu vypáčil okno na balkóně, vnikl dovnitř a odcizil nářadí a mobilní telefon.

Naposledy kradl ve výrobní hale jedné firmy v Janově, kde se pokusil odcizit kovové předměty. "Na místě byl zadržen policisty obvodního oddělení v Hamru. Obviněnému hrozí až tříletý trest odnětí svobody," přiblížila mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na vazební stíhání Litvínovana s ohledem na jeho pokračující trestnou činnost. Soud vazbu uvalil. Poškozené firmy vyčíslily škodu na celkovou částku 125 tisíc korun.

O krádežích kabelů z výtahů jsme psali také přesně před rokem. Článek s videoreportáží si můžete přečíst ZDE.


Reklama

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací