25. února 2017 Svátek má Liliana

Mostecko - Mostečan podle policistů má na svědomí minimálně jedenáct vykradených aut nejen po celém kraji, ale i v Praze nebo Plzni. Šestavdacetiletý zloděj si podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové  vybíral vozidla různých továrních značek, lákaly ho hlavně škodovky.

"Při vloupání používal násilí a vozy poškodil. Uvnitř zcizoval zejména drahé navigace, mobilní telefon, peníze, doklady, platební karty, kabelku a další odložené věci. Třikrát ho na vzdálenější místo vozil jeho kamarád, který při krádežích hlídal a sledoval okolí. Poškozeným majitelům povedená dvojice zanechala škodu ve výši 315 tisíc korun. Policisté odcizené věci nezajistili. Kde lup končil, Mostečan nesdělil," uvedla mluvčí Světláková.

Vyšetřovatel obvinil 26letého muže z přečinu krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Jeho komplic, 30letý cizinec, čelí obvinění z přečinu krádeže a poškození cizí věci ve spolupachatelství. Komisař podal státnímu zástupci podnět na vzetí do vazby. Soud na obviněného Mostečana vazbu uvalil. Dvojici hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.