Zprávy z Mostu

Teplárna chystá letos delší odstávku teplé vody na Mostecku

Reklama

Komořany - Téměř tři týdny budou Mostečané bez teplé vody. Po třech letech krátkodobých lokálních odstávek teplé vody se pro letošní léto chystá v Mostě a Litvínově vícedenní celoplošná odstávka. Ta je naplánovaná od 5. do 18. července. V několika lokalitách nepoteče teplá voda dokonce až do 25. července. Důvodem delší odstávky jsou rozsáhlé opravy a rekonstrukce na horkovodech i na samostatném zdroji teplárny, který byl naposledy odstaven před čtyřmi lety.

O chystané odstávce teplé vody dnes informovalo vedení teplárny s tím, že bez teplé vody se tak ocitne až 35 000 domácností v Mostě a Litvínově, včetně řady firem i zdravotnických zařízení.

Prodloužený termín odstávky do 25. července se bude v Litvínově týkat lokalit „Litvínov střed" (ul. Vodní, Tržní, Čapkova, Mostecká, Valdštejnská, Studentská, Ukrajinská a Podkrušnohorská a části Osady" (u Citadely a 3. ZŠ), kde se bude měnit potrubní systém LEBIT.

V Mostě se teplárenská společnost zaměří na generální opravu páteřního tepelného napaječe v ulicích Budovatelů, J. Palacha a J. Průchy. I této lokality se týká prodloužený termín odstávky.

„Uvědomujeme si, že každá odstávka znamená značný zásah do komfortu obyvatel, věříme však, že naši odběratelé chápou nutnost těchto činností. Za způsobené nepříjemnosti i nepohodlí v důsledku přípravy tepelných zařízení na topnou sezónu se společnosti obyvatelům obou měst samozřejmě omlouvají", sdělila na tiskové konferenci mluvčí teplárny Miloslava Kučerová.

Obyvatele bude teplárna informovat i speciálními letáky, které se objeví na domech. "Bližší informace budou lidé moci získat i na telefonních číslech 476 447 830 nebo na 734 289 969," podotkla k informovanosti obyvatel měst mluvčí společnosti Miloslava Kučerová. 

Teplárna United Energy, která hodlá zůstat dominantním výrobcem a dodavatelem tepla a teplé vody v okrese, během dvou let investuje do modernizace horkovodní sítě zhruba 200 milionů korun. Téměř polovinu nákladů má uhradit z přislíbené dotace od EU. Celkové náklady na investice a opravy horkovodů se v letošním roce pohybují ve výši přibližně 73 milionů korun, dalších přibližně 92 milionů korun bude investováno do údržby samotného zdroje.

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.