23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - Populární kurzy sebeobrany letos znovu otevřou mostečtí strážníci. Chtějí tak vyhovět všem ženám a dívkám, na které se v posledních pěti letech, kdy podobné kurzy pořádali, nedostalo.

Ženy se naučí bránit díky kurzům mosteckých strážníků. Budou sebevědomější a využít toho mohou i v případě domácího násilí. Ilustrační foto: archiv MP UL„Kurz sebeobrany při městské policii je kombinace více bojových umění, které jsou pečlivě sestaveny pro docílení zvýšení účinnosti obranné techniky. Pravidelným nácvikem se klientka naučí sebejistotě ve všech situacích a přirozenému sebevědomí nejen při útoku, ale i v běžném životě. Kurz bude stejně jako v předchozích letech doplněn odborným poradenstvím psycholožky, která seznámí účastnice s taktickým jednáním s potenciálním pachatelem a orientací v typologii agresorů," vysvětlil ředitel městské policie Bronislav Schwarz pro magistrátní Mostecké listy.

Kurzy by měly začít v červnu a potrvají až do konce roku. Konat se budou v tělocvičně Střední školy diplomacie a veřejné správy v Mostě. Na jeden kurz se bude moci přihlásit maximálně dvacet žen. Navštěvovat je bude moci i nepravidelně.

O předpokládané náklady ve výši 45 tisíc korun by se mělo podělit město a z výrazně větší části Ministerstvo vnitra. To však musí projekt nejprve schválit.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.