Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj
Archivováno

Most - Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinů pytláctví a krádeže staršího muže z Mostecka. Ten měl v únoru ve večerních hodinách u obce na Mostecku neoprávněně ulovit v rozporu se zákonem O myslivosti divoké prase svou legálně drženou loveckou zbraní. Zvíře následně odtáhl domů, kde z něj vyndal vnitřnosti a uložil do chlívku.

"Pak ho chtěl použít pro vlastní potřebu. Prase bylo následně na druhý den zajištěno policií a bylo vydáno dle zákona O myslivosti mysliveckému spolku," uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Policisté zajistili i zbraň, kterou odeslali ke zkoumání na oddělení kriminalistické techniky. O jejím osudu bude rozhodnuto v rámci trestního řízení. Policie do vyšetřování přibrala i znalce z oboru lesního hospodářství ke zpracování znaleckého posudku, ten určil hodnotu čtyřicetikilového zvířete na částku 9 800 korun.

"K odhalení muže dopomohly i stopy, které byly na místě nalezeny. Šlo o kapky krve i stopy po tažení předmětu ve sněhu, které vedly až k domu obviněného," dodala mluvčí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist