25. února 2017 Svátek má Liliana

Most - Na předmět připomínající nevybuchlou munici upozornil v úterý odpoledne jeden z chatařů zahrádkářské kolonie Na Resslu v Mostě policisty. Na místo proto přijeli policisté z hlídkové služby a povolali pyrotechnika.

Muž na své zahradě dělal stavební úpravy a při kopání do země nalezl věc, která nápadně připamínala nevybuchlou bombu. Policejní pyrotechnik z Teplic při ohledání podezřelého předmětu nakonec naštěstí vyloučil, že by šlo o nebezpečnou trhavinu.

Pravděpodobně šlo o starý nefunkční budík. Přesto pyrotechnik zahrádkáře pochválil, že přivolal policii, a nepokusil se neznámý předmět sám odstranit. 

V případě, že by šlo totiž o nevybuchlou munici by hrozilo velké nebezpečí těžkého úrazu nebo dokonce i smrti. Policejní pyrotechnici se totiž setkávávají i s těmito případy, kdy lidé po nálezu podobných věcí hazardují a pokoušejí se předměty zničit sami. Odborníci proto radí, že je mnohem lepší vždy raději přivolat pyrotechniky, kteří na místě věc zkontrolují a rozhodnou o dalším postupu.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.