Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman
Archivováno

Teplice - Sezona venkovních rockových festivalů je tady a stejně jako vloni ji na Teplicku a Ústecku zahajuje Rock Na Můstku v Roudníkách, které leží na rozhraní obou okresů. „Po dobré zkušenosti z loňské premiéry jsme se rozhodli zachovat koncept, kdy nevybíráme vstupné, ale diváci sami odmění kapely, které si vybírají do klobouku. Tedy vlastně do nočníku, který se nám vloni osvědčil," říká jeden ze tří organizátorů Jan Galáš.

Pohoda Na Můstku 2013. Foto: archiv organizátorů

Na velké louce nedaleko vznikajícího jezera Milada se letos představí devět kapel. „Z loňské šestice zůstala jen naše Modlanská skládka a bořislavští Mizefsy," upřesňuje baskytarista Lukáš Bažant.

Festival v sobotu 17. května ve 14 hodin zahájí Hájští kohouti. Kromě zmíněných kapel zahrají také tepličtí punkeři Heki Hek, Pštrosí sperma a Doživotní posedlost. Festivalovou premiéru si odbyde skupina J. P. Tom, kterou tvoří hudebníci z Mostu, Oseka a Hrobu. Nejvzdálenějším účastníkem jsou Toxic People z Vilémova u Šluknova. Ti zahrají již od 15.00 hodin. „Původně měli hrát na závěr, ale musí na další koncert do Varnsdorfu. Tak to můžeme vydávat za dramaturgický záměr, že jedna z největších pecek bude skoro na začátku festivalu," usmívá se další z pořadatelů a moderátor festivalu Roman Nešetřil.

Podle itineráře by kapely měly hrát přibližně čtyřicet minut a dalších dvacet by mělo sloužit pro nazvučení. Pokud vše půjde podle plánu, tak by každá kapela měla začínat v celou hodinu. „Asi nejznámější je ústecká Stará škola, která svým hard rockem baví už třicet let," doplňuje výčet účinkujících Bažant.

Jak se tam dostat z Teplic?

Protože Roudníky leží na cyklostezkách, radí pořadatelé použít kolo jako dopravní prostředek. „Na louce je možné bezplatně stanovat," láká Galáš. Do Roudníků jede linka 12 ústecké MHD. Z Teplic je možné jet linkou 121 do nedalekých Modlan, odkud je to 2 kilometry pěšky po silnici. Vloni si na premiérový ročník našlo cestu na tři sta lidí, kterým se pohodová a uvolněná atmosféra, trochu připomínající legendární Woodstock, líbila. „Věříme, že letos opět nezklame počasí a do Roudníků na dobrou muziku, výborné klobásky, gulášek, domácí langoše a skvělého Březňáka dorazí opět slušná návštěva," uzavírá Galáš.

PROGRAM: Rock Na Můstku II.

Roudníky, sobota 17. 5., louka za vsí

  • 14:00 Hájští kohouti, rock, pop/Háj u Duchcova
  • 15:00 Toxic People, nu-metall/Vilémov u Šluknova
  • 16:00 Modlanská skládka, hard rock, punk/Modlany
  • 17:00 Heki Hek, punk/Teplice
  • 18:00 Pštrosí sperma, punk/Teplice
  • 19:00 Doživotní posedlost, punk/Teplice
  • 20:00 Stará škola, hard rock/Ústí nad Labem
  • 21:00 J. P. Tom, rock/Osek, Hrob, Most
  • 22:00 Mizefsy, hardcore,punk/Bořislav

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací