23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Bělušice - Odsouzení ze specializovaného oddělení pro odsouzené s poruchou chování způsobenou užíváním psychotropních látek i v zimě letošního roku nezaháleli a během terapií a i ve svém volném čase vyrobili množství výrobků, které úspěšně prezentují věznici před širokou veřejností.

Odsouzení ze specializovaného oddělení Věznice Bělušice v průběhu měsíců únor až duben 2013 vyrobili v rámci terapeutického programu i ve svém volném čase nespočet výrobků, přičemž každý si našel své specifické umístění.

Keramické plastiky, objekty, obličejové alegorie, tkaný gobelín, taška a loutky byly odeslány na mezinárodní výstavu do polského Sztumu, které se každoročně odsouzení ze zdejší věznice úspěšně účastní.

Výrobky v kombinaci keramika-dřevo, keramika-pedig a samostatná keramika byly zaslány do soutěže, kterou vyhlásila vězeňská duchovenská péče při příležitosti Velehradských slavností, které jsou letos připomínkou 1150. výročí od příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Výtvory odsouzených byly inspirovány touto tématikou.

Papírové, pedigové košíčky, kočky, ošatky, vázy, kytky, a tácy byly předány do dalšího domova pro seniory a to tentokráte do města Mostu. Při tomto předání, na kterém s věznicí dlouhodobě spolupracuje občanské sdružení Kiwanis klub Most Litvínov, došlo k navázání nové spolupráce, která spočívá v šití kiwanis panenek.

Zapojení se do ergo a arteterapií pomáhá odsouzeným získávat, udržovat a zkvalitňovat své pracovní návyky, které využití v civilním životě.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.