Zprávy z Mostu

POZOR: Podvodnice okrádají seniory, policisté před nimi varují!

Reklama

Mostecko - Policisté pátrají po neznámých ženách, které podvodným způsobem okrádají seniory. Další tři skutky byly zaznamenány opět tento týden v Mostě.

V pondělí neznámé ženy od seniorky vylákaly patnáct tisíc korun. V dopoledních hodinách poškozenou, která právě vyhlížela z okna, oslovila neznámá žena a tvrdila jí, že musí zkontrolovat smlouvy a úhrady za odběr energie. Seniorka neznámou pozvala do bytu a ukázala jí potřebné podklady včetně dokladu totožnosti. Údajná kontrolorka během toho někam volala a poškozené sdělila, že má dluh ve výši 15 tisíc korun, který se v případě nezaplacení ještě ten den navýší na částku 21 tisíc korun. Poté odešla. Asi za hodinu se vrátila s dalšími dvěma ženami. Podvodná skupinka seniorku zmátla natolik, že žena s nimi odjela do banky, kde vyzvedla potřebnou finanční hotovost. Částku 15 tisíc korun potom předala ženě, údajné kontrolorce.

Popis neznámé pachatelky, která seniorku oslovila jako první:

Žena tmavší pleti, středně vysoké, silnější postavy, ve věku cca 40 let. Měla špinavé blond vlasy, délky na ramena, spíše kratšího střihu.

K popisu dalších dvou žen seniorka uvedla pouze to, že se jednalo o ženy tmavší pleti.

Další dva případy policistům poškození oznámili ve středu. Na seniora před polednem zazvonila neznámá žena a tvrdila, že je pracovnicí energetické společnosti a jde kvůli dluhu na elektřině v částce dva tisíce korun. Mostečan se zalekl a pozval podvodnici do bytu. Potom šel do vedlejšího pokoje pro peníze, které jí dal. Na to konto žena zkusila další lest. Seniorovi řekla, že má dole ve schránce dopis od elektráren. Muž neprozřetelně nechal v bytě podvodnici samotnou a šel se podívat do schránky. Tam samozřejmě nic nebylo. Po jeho příchodu se s ním neznámá rozloučila a odešla. Následně senior zjistil, že mu pachatelka z bytu odcizila osm tisíc.

Popis neznámé pachatelky:

Žena tmavší pleti, ve věku cca 25 let. Měla černé vlasy.

Ve třetím případě neznámá žena seniorku oslovila ve vchodu při jejím návratu domů. To se stalo po poledni. Řekla jí, že jde za ní a nese jí tisíc korun. Představila se jako pracovnice oblasti sociálních služeb a tvrdila, že se jedná o peníze, které se přidávají důchodcům. Mostečanku následovala do bytu a chtěla, aby jí vrátila tisícovku výměnou za dvoutisícovou bankovku. Poškozená šla vedle do místnosti pro peníze. Když chtěla tisícikorunu dát neznámé ženě, ta se náhle sebrala a řekla, že půjde rozměnit někam jinam. Když seniorka chtěla uložit bankovku na své místo, tak zjistila, že jí zmizely úspory v částce 180 tisíc korun.

Popis neznámé pachatelky:

Žena tmavší pleti, ve věku cca 25 – 30 let, byla střední hubené postavy. Měla dlouhé černé vlasy.

 

Policisté opět důrazně varují občany, zejména seniory, před jednáním podvodníků. Apelují také na příbuzné osob staršího věku, aby je důkladně poučili o riziku při kontaktu s cizími lidmi. Buďte opatrní a do svého bytu nepouštějte cizí osoby! Pokud budete v podobných případech kontaktováni podezřelou osobou, raději zavolejte na bezplatnou telefonní linku Policie ČR 158. 

Podle informací, které policisté zjistili, pracovníci oblasti sociálních služeb a ani pracovníci energetických společností v podobných případech seniory osobně nekontaktují v místě bydliště. Řešení daných situací vždy předchází písemná korespondence.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.