Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus
Archivováno

Ústí nad Labem - Nejlepším regulovčíkem letošního roku v kraji je dopravní policista z Děčína Lukáš Hamran. Právě on zvítězil v dnešním krajském kole soutěže dopravních policistů Regulovčík 2014. Soutěže, která se skládá z teoretické a praktické části, se zúčastnilo celkem 11 dopravních policistů z celého Ústeckého kraje.

Dopravní policista z Řehlovic Jiří Papp při soutěži o Regulovčíka 2014. Foto: Jan Vraný

V teoretické části soutěžící policisté prokázali své znalosti pravidel silničního provozu a odborných právních předpisů, pro zvládnutí testu museli splnit časový limit.
"Na křižovatce ulic Revoluční x Panská x U Trati v centru Ústí nad Labem pak následovala praktická část, při níž se policisté „utkali" v umění řídit dopravu na rušné křižovatce.


VIDEOREPORTÁŽ ZE SOUTĚŽE REGULOVČÍKŮ:


Krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková k tomu podotkla, že porotci z řad velitelů soutěžících policistů a zástupce Besipu posuzovali například, jak vstoupí policista do vozovky při střídání kolegy, ústroj policisty, postoj, srozumitelnost a provedení pokynů, řešení vzniklých situací a podobně.

"Během soutěže se projevilo, že se většina řidičů s pokyny policisty při řízení křižovatky setkává málokdy. Řidiči si s pokyny policistů mnohdy nevěděli rady, najížděli do křižovatky a nevěděli, zda mohou pokračovat v jízdě, nebo mají zastavit, někteří objížděli policistu z nesprávné strany. Pokyny dopravních policistů dělaly problémy i chodcům," uvedla Poláčková.

Výsledky soutěže:
1. nstržm. Lukáš Hamran (DI Děčín)
2. nstržm. Milan Robovský (DI Most)
3. pprap. Pavel Jukl (DI Děčín)
Policisté, kteří se umístili na prvním a druhém místě, se kvalifikovali do celorepublikové soutěže regulovčíků, která proběhne v září pravděpodobně v Mostě. Všichni účastníci obdrželi drobné dárkové předměty a vítězové hodnotné ceny věnované Krajským úřadem Ústeckého kraje a Besipem.


FOTOGALERIE:

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací