Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman
Archivováno

Most - Na následujícím zastupitelstvu města Mostu, které se bude konat 26. června od 15 hodin, se bude projednávat velice závažný bod: Žádost občanů města Mostu ve věci úplného zákazu hazardu na území celého města Mostu.

Herna. Ilustrační foto: Oldřich Hájek

Vzkaz zastupitelům od našeho čtenáře:

Osobně jako občan města Mostu bych byl velice nerad, aby se z této otázky před blížícími se komunálními volbami stalo politikum, či jako téma rukojmí několika stran jako „moderní" téma. Máte jedinečnou možnost, tím že podpoříte tento bod, tyto mé obavy zcela eliminovat. Nyní několik důvodů, proč jsem jednoznačně pro plošný a absolutní zákaz.

Naše město je dlouhodobě velmi těžce zkoušené: poválečným odsunem, bouráním starého Mostu, brutální podporou těžkého průmyslu, a v poslední době též zpochybňováním platnosti limitů těžby. Z těchto momentů vyplývají velmi četná rizika. Vysoká nezaměstnanost, četné lokality sociálně vyloučených obyvatel, velmi nízké vzdělání uchazečů o práci, vysoké procento alkoholiků a narkomanů, obrovský počet gambelerů, průměrná délka života mostečanů o dva roky nižší, než ve zbytku populace ČR. Tyto negativní jevy velmi zle působí na chuť vzdělanější a flexibilnější části mosťáků žít v Mostě. A tato spirála se roztáčí a prohlubuje.

Jedním hlasováním odseknete definitivně jednu hlavu této hydry.

Argument majitelů heren o tom, že část svých zisků musí darovat na prospěšné projekty v místě je natolik srandovní, lichý a zcestný, že jej okomentuji jen tím, že další a další herny vznikají. Třeba přidali jsme do Mosťáčku 10tis z toho když táta od 6ti členné rodiny u nás měsíčně nechá 60tis z rodinného rozpočtu, atd, atd, atd.........

Černé herny: mafie, jako organizovaná skupina lidí, kteří se sdružují aby obcházeli zákon tu bude jistě existovat, stejně jako drogová mafie, stejně jako organizátoři obchodu s bílým masem.

Neziskovky jistě nezkrachují. Tím, že jim vypadne část zisků od majitelů heren, odpadne jim i podstatná část klientů.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací