Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman
Archivováno

Braňany – Hledáte zajímavý výletní cíl? Zejména pro obyvatele měst může být vítaným zpestřením návštěva Selského dvora v Braňanech u Mostu. V areálu bývalé významné hospodářské usedlosti rychle zapomenete na městský ruch. Pohodu, odpočinek a relaxaci tam najdou všichni lidé s pozitivním přístupem ke zvířatům.

V minulých letech prošel celý areál komplexní rekonstrukcí a dostavbou, o čemž se zde můžete přesvědčit na každém kroku.

Ve stájích se postupně zabydleli koně mnoha plemen, své příbytky tam našli oslíci, králíci či kozy, ve chlívku tam najdete i prasátko. Po dvoře pobíhají slípky, na trávníku si hrají kočky. Prostě taková vesnická idylka, navíc zabalená do krásného prostředí.

Pro návštěvníky jsou v Selském dvoře možné aktivity spojené s jezdeckým sportem. Můžete se zapojit do výuky jízdy na koni, malé děti se svezou na ponících. „Oblíbenou aktivitou je také jízda v kočáře," říká Kamila Zajíčková, obchodní manažerka Selského dvora. V provozu je rovněž krčma - restaurace, konferenční místnost, učebna a v neposlední řadě i penzion. Do Braňan tak můžete vyrazit klidně na několik dní a užívat si pohody a zábavy se zvířaty.

Kdo má zájem o svatbu v netradičním a opravdu příjemném prostředí, pro toho je připravená obřadní místnost. Jak jinak než vyzdobená stylovým kočárem.

V Selském dvoře, jako v každém správném hospodářství, produkují také vlastní mléko a mléčné výrobky ve vlastní mlékárně. Kvalitu tamních produktů – mléka, sýrů, jogurtů, másla a dalších - oceňují i odborníci. Výrobky jsou špičkové kvality, která je oprávněně oceněna několika certifikáty.

"Na statku můžete volný čas strávit i trochu aktivněji, každý čtvrtek se zde pořádá anglická dvouhodinovka, kde můžete konverzovat s rodilým mluvčím a českým lektorem a zároveň například popíjet něco dobrého na terase s výhledem na zvířátka. Také děti se mohou o víkendy učit anglicky a zároveň pobývat v krásném prostředí," říká Kamila Zajíčková.

Pro děti jsou organizovány tábory u koní s kreativní tvorbou a příměstské tábory s výukou angličtiny, pro dospělé různá hudební vystoupení a další zajímavé programy.

Sledování aktivit a nových akcí je možné na webu www.selskydvur.info nebo především na Facebooku na tomto odkazu.


AKCE V SELSKÉM DVOŘE NA TENTO TÝDEN:

Krčma:

  • Grilované koleno (cca 1400g) – 175 Kč
  • Tatarák z roštěné (150g), 6 půlek topinek – 150Kč
  • Kuřecí křidélka na medu/pikantní (800g) – 90Kč
  • Prkénko pro dva (4 bramboráčky, 300g kuřecích a vepřových řízečků, 3 pikantní kuřecí křidélka, 3 medová kuřecí křidélka, 2 harmoniky (plněné brambory), 150g vepřových medajlonků a zeleninová obloha) – 290Kč
  • Svíčková (150g) s houskovým knedlíkem – 90Kč
  • Guláš (150g) s houskovým knedíkem – 70Kč
  • Doporučujeme rezervace na telefonním čísle 777 89 59 22

Koně:

VHODNÝ DÁREK PRO DĚTI K VYSVĚDČENÍ !

  • Akce 4+1 zdarma do 30.6.2014
  • Při předplatném 5x30min lekce výuky jízdy na koni zaplatíte jen 1400Kč za 4 lekce a 1 získáte zdarma!

Svezení kočárem 30 min pro max. 4 osoby do 30. 6. 2014 jen za 600Kč.

Rezervace předem nutná na telefonním čísle: 775 50 57 97

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací