26. února 2017 Svátek má Dorota

Most - Parkoviště za Kosmosem, které chystá místo parku a současného malého placeného stání postavit mostecký magistrát, vzbuzuje emoce. Jak je to s ním podle místní radnice doopravdy? A co vy na to?

Oficiální vyjádření města Mostu k problematice:

Výstavbou parkoviště za Kosmosem, které bude postaveno ještě letos, reaguje město na nedostatek parkovacích míst, jenž dlouhodobě trápí mostecké řidiče. V případě, že bude parkoviště hlídané, pak bude jeho provoz zajišťovat městská policie.

Z bezpečnostních důvodů vedení města uvažuje o tom, že plánované parkoviště za kinem Kosmos bude hlídané. V takovém případě ho bude provozovat Městská policie Most, obdobně jako zajišťuje provoz a správu parkovišť v ulicích Františka Halase a Pionýrů. Parkoviště tedy není připraveno pro žádného „kamaráda radnice“, jak se v posledních dnech objevilo v diskusi některých čtenářů pod článkem jednoho místního deníku.

Výstavbou parkoviště za Kosmosem bude vybudováno 125 parkovacích míst oproti stávajícím 54 místům. Řidiči tak budou mít více míst k zaparkování, po oplocení budou jejich vozy pod kontrolou a ve srovnání se stávajícím provozem malého soukromého parkoviště za Kosmosem ušetří, protože poplatek za parkování bude nižší.

Alena Sedláčková, mluvčí Magistrátu města Mostu

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.