Zprávy z Mostu

Pavel Nový v Mostě: Eperimenty mám moc rád!

Reklama

Most - Známý herec Pavel Nový se zúčastnil unikátního projektu, který se uskutečnil v mosteckém klubu VoKo. Vystoupil zde společně s Docela velkým divadlem a to v rámci představení, která se konají mimo divadelní prkna.

Diváci, kteří tentokrát vystřídali hlediště za pohodlné gauče, měli před sebou vydatnou dávku historek, zážitků a vyprávění. A večer to byl náročný, protože právě Pavel Nový je známý jako pohotový vypravěč.

„Mám samozřejmě pár starých dobrých příběhů, které jsou mezi lidmi už osvědčené. Ale jsou také věci, které jsem zde vyprávěl vůbec poprvé, vždy záleží na atmosféře a ta byla tady v Mostě výborná. Zůstala ale i spousta zážitků, na které bohužel řeč nepřišla," říká Pavel Nový.

Herec, známý z mnoha filmů a divadelních her a také člen pražské Ypsilonky, zřejmě narážel na proslavené setkání s lidmi v Klatovech. Traduje se, že diváci tehdy odcházeli z hlediště až kolem půlnoci. Jednoduše proto, že Pavel Nový měl stále co vyprávět.

„Tu historku samozřejmě známe a to přímo od paní ředitelky klatovského divadla, takže jsme se na Pavla předem připravili.  Domluvili jsme se, že maximální limit vyprávění jsou dvě hodiny a pak už jsme jen čekali, jak to dopadne," dodává s úsměvem dramaturgyně litvínovského divadla Jana Galinová.

Večer v mosteckém klubu, kde vyrostla malá divadelní scéna, byl neformální. I proto, že si litvínovští divadelníci pro známého herce připravili kromě série písní i čerstvě upečený švestkový koláč.  Láska k sladkému je totiž další z věcí, která Pavla Nového provází.

„Nevím, jak byli dnes spokojeni se mnou, ale já jsem byl tedy velice. Výborný byl nápad vystupovat i někde jinde, než v klasickém divadle a navíc se souborem, který dělá opravdové divadlo a to na plné pecky," říká Pavel Nový.

Spolupráce tohoto herce s Docela velkým divadlem proto tímto mimořádným představením nekončí. Společně nastudovali hru Něžné dámy, která se právě teď hraje na litvínovských divadelních prknech. Nejbližší vystoupení je 20. května.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 25. říjen 2016

  Janov - Do ústavu sociální péče v Janově vyjela jednotka profesionálních hasičů z Litvínova. Důvodem byla technická pomoc u jednoho z tamních klientů. Třicetiletý tamní chovanec si totiž včera nasadil prstýnek a přes noc mu nebezpečně otekl prst. 

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

Sport

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.