22. února 2017 Svátek má Petr

Obrnice - Pětičlenné družstvo mladších žáků obrnických hasičů zaznamenalo výrazný úspěch ve víkendovém závodě požárnické všestrannosti v Háji u Duchcova.

V konkurenci pětadvaceti družstev z Mostecka, Teplicka, Chomutovska, Lounska i německé spolkové země Sasko chlapci z Obrnic ve věku šest až 11 let nenašli přemožitele. Zaslouženě si tak odvezli vítěznou trofej.

Na trase branného závodu v délce zhruba 2,5 kilometru družstva soutěžila v osmi disciplínách. Mladí hasiči poměřili síly ve střílení ze vzduchovky, v základech topografie, první pomoci či požární ochrany. „Chlapci zúročili poctivou přípravu a skvěle reprezentovali svou základnu i obec,“ vyzdvihl výkon svých svěřenců starosta Sdružení dobrovolných hasičů Obrnice Miroslav Caba.

Zdůraznil, že výchově budoucích hasičů se v obci věnují řadu let, loni to starší žáci dotáhli až na mistrovství ČR v požárním sportu.

Dobrovolní hasiči se mohou spolehnout na podporu obce. „Obec nám s přispěním dotace ministerstva vnitra pořídila nový hasičský vůz Man za šest milionů korun a také starší dodávku Volkswagen, kterou jsme si zrepasovali a upravili. Radnice přispívá každým rokem desetitisícovými částkami i na práci s dětmi a mládeží a s tím související aktivity,“ doplnil Caba.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.