Zprávy z Mostu

Chlapec zavolal na policii, že nechá vyhodit školu do povětří a měl požadavky

Reklama

Most – Jen pár hodin stačilo mosteckým policistům k dopadení mladistvého vyděrače, který v úterý ráno hrozil, že nechá v desáté základní škole v Mostě  vybuchnout trhavinu, pokud policie nesplní jeho specifický požadavek.

O jaký požadavek přesně šlo, zatím policie nesdělila. Školák po osmé hodině ranní zatelefonoval na tísňovou linku městské i státní policie, že v areálu desáté základní školy v Mostě nastražil bombu, která exploduje do určité doby, pokud mu policie nevyhoví v jeho požadavku. Nastraženo tam mělo být více náloží.

Bližší informace policie nyní vzhledem k věku podezřelého nebude zveřejňovat,“ řekla policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že policie následně poté co přijala oznámení o bombě, provedla bezpečnostní opatření a trhavinu v areálu školy hledalo na dvacet policistů včetně povolaného policejního psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání trhavin.

Policisté po více než třech hodinách akci, která se naštěstí obešla bez evakuace školy, ukončili, aniž by bombu nalezli. Ještě při prohledávání celé školy totiž kriminalisté odhalili a dopadli volajícího anonyma. V odpoledních hodinách policejní komisař obvinil mladistvého chlapce ze spáchání provinění vydírání. Chlapec je stíhán na svobodě.

Podle zjištění zpravodajského portálu e-mostecko.cz je podezřelým žák zmíněné školy a údajně požadoval peníze.

Zjišťujeme k celému případu další bližší informace.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.