Středa 27. září 2023
Svátek má Jonáš
Archivováno

Most - Na okruhu okolo Matyldy se utkali nejlepší čeští vytrvalci na in-line bruslích. Konalo se tam Mistrovství České republiky v silničním maratonu. Součástí závodů bylo i klání hobby kategorií. Závodit tak mohl každý, kdo se přihlásil.

Závodníci na trati in-line maratonu okolo mostecké Matyldy. Foto: Oldřich Hájek

Ke startu bylo přihlášeno více než sto dvacet závodníků a závodnic. Dámskou královskou kategorii vyhrála Kateřina Novotná z Klubu sportovního bruslení Benátky nad Jizerou. Pro vítězství si přijela za 1 hodinu 17 minut a 47 vteřin. S časem 1 hodina 10 minut a 38 vteřin zvítězil Jaroslav Klícha z Klubu sportovního bruslení Modřany. Jde přibližně o hodinu kratší čas, než potřebují na zdolání více než dvaačtyřiceti kilometrů běžci.

„Bylo trošku nepříjemné, že byla mokrá trať, ale jinak se jelo skvěle,“ zhodnotil závod jeho vítěz Jaroslav Klícha.

Organizátoři považují dráhu podél jezera za špičkovou. „Trať v Mostě je jedna z nejlepších v republice,“ pochválil asfaltový čtyřkilometrový okruh Jan Chejn, spolupořadatel z Inline Skating Clubu Praha.

Most sportovním aktivitám podobného typu přeje. „Město sport hodně podporuje. Ostatně je to vidět, protože jsme získali titul Evropské město sportu 2015,“ uvedla náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

Maratonský závod se tu pojede nejspíš i v roce 2015. „Už jsme si domluvili termín tohoto mistrovství pro příští rok,“ uvedla pro e-mostecko.cz Hana Jeníčková.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist