26. února 2017 Svátek má Dorota

Most - Na Mostecku mají od května své čipové karty v městské hromadné dopravě také domácí zvířata. Třiceti denní kupon vyjde "čtyřnohého" zájemce na 120 korun.

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova tak  od 1. května zavedl nový třiceti denní kupon, časovou jízdenku pro psy. V případě, že se zájemci rozhodnou využít tuto nabídku, pořídí novou čipovou kartu za standartní cenu 120 korun.


Samotná karta bude mít i speciální podobu. "Čipová karta bude v jiném barevném provedení, které jí odliší od standartní čipové karty", přiblížil její podobu ředitel Dopravního podniku Marcel Dlask.


 A právě barevné odlišení ulehčí i přepravní kontrolu a kontrolu cestujících řidiči při nástupu předními dveřmi do autobusů. Čipová karta pro psy bude přenosná a nebude tedy vázána na jednoho psa. Řidič nebo pracovníci Přepravní kontroly, tak hned na první pohled vidí, že  jde o čipovou kartu pro psy.


Cena tohoto kuponu bude 190 korun pro jedno pásmovou variantu a to pro pásmo 1. Most i pro pásmo 3. Litvínov a pro třípásmovou variantu, to znamená celou síť městské hromadné dopravy 290 korun.


Radovat se mohou také cyklisté, již čtvrtého května vyjede po zimní přestávce cyklobus a to v rámci akce "Cyklobus - víkendová rekreační autobusová linka".


Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova ve spolupráci s městem Litvínov a společností INTUS Litvínov připravil pro milovníky cyklistiky první květnový víkend trasu Litvínov – Rudolice v Horách a Litvínov - Dlouhá Louka. "Pro oba víkendové dny platí odjezd z autobusového nádraží z Litvínova v devět hodin ráno", uvedl ředitel Dopravního podniku Marcel Dlask.


Zajímavá je i cena jízdného. Dospělé s kolem přijde cesta na čtyřicet korun a děti do 15 ti let s kolem, pěší turisty a nordic walking na dvacet korun.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.