19. února 2017 Svátek má Patrik

Most - Speciálním počítačovým programem chce mostecká radnice lépe prověřit dlužníky. Program umožní automatické prověřování celostátního insolvenčního rejstříku a propojení s městskou evidencí dlužníků.

Pomocí počítačového programu se úředníci města rychle dozví, že město může uplatnit u soudu své pohledávky v zahájeném insolvenčním řízení dlužníka. Radnice si tak snadno ověří, zda například firmám, kterým svěřuje zakázky, nehrozí bankrot.

Úředníci města pravidelně lustrují rejstřík od loňského roku, ale zvládají pouze dlužníky s trvalým pobytem v Mostě. Automat jim ušetří čas a obsáhne celou zemi. Informoval o tom Mostecký deník.

Vymáháním pohledávek se zabývají tři radniční referenti. „Na každého připadá šest tisíc případů, to jsou zhruba dva tisíce dlužníků," informoval v dubnu zastupitele finanční odbor, který sestavil přehled pohledávek k 31. prosinci 2012.

Dluhy řidičů pokutovaných za dopravní přestupky vzrostl meziročně o víc než tři miliony korun. Tato skupina neplatičů patří k nejvíce problémovým. Většina jich neuhradí pokutu v termínu.

Město Most evidovalo loni celkem 195 milionů korun dluhů, z toho 175 milionů nezaplacených včas. Exekučně vymohlo dva miliony. Při vymáhání se osvědčily dohody o úhradě dluhů ve splátkách.

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.