Zprávy z Mostu

Dva Mostečané skončili kvůli drogám ve vazbě

Reklama

Most - Kvůli drogám skončili ve vazbě dva Mostečané. Policejní komisař je ještě před převozem za mříže obvinil ze spáchání trestných činů. Muž ve věku 39 let měl drogu poskytovat dalším osobám a také vyrábět pervitin.

O čtyři roky mladší Mostečan má na krku distribuci. V případech figuruje také 28letý muž z Teplicka, který je stíhán na svobodě.

Kriminalisté nejstaršího z mužů viní z toho, že v nejméně třech desítkách případů pervitin obstaral a potom prodal nebo poskytl někomu jinému. Distribuce se týkala loňského roku a letošních prvních tří měsíců. To ale není všechno, co se mu přičítá. V nejméně dvanácti případech měl pervitin i vyrobit. Přítrž tomu učinili policisté Mostečanovo dopadením. Ten se právě nacházel v zahradním domku na Mostecku, kde také byly nalezeny věci používané k výrobě drog. Muže zadržela zásahová jednotka. Ten se teď zpovídá ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Při prohlídce zahradního domku policisté kromě „laboratoře“ našli i pytel s marihuanou. K té se ale obviněný neměl, ta podle všeho patřila 28letému muži z Teplicka. I on s toho nevyšel zrovna dobře. Policejní komisař ho obvinil ze stejného přečinu. Marihuanu měl totiž vypěstovat a usušit.

Co se týče 35letého Mostečana, tak ten je podle kriminalistů dealerem. Pervitin měl poskytovat nebo prodávat více osobám. Policisté zjistili, že se to mělo stát v nejméně devadesáti případech. Kvůli tomu si muž vyslechl obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Tím ale jeho kriminální rejstřík nekončí. Policisté ho zadrželi v době, když seděl za volantem; a právě tím mu přibyl další přečin – maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Mostečan má totiž až do března roku 2014 městským úřadem v Litvínově zakázané řízení vozidla.

Na případech policisté stále pracují.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.