Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada
Archivováno

Most - Závěrečný šestý podnik republikového šampionátu motokár se jel o víkendu na okruhu ve Vysokém Mýtě. Mostecký HKC Racing Team tu dobře reprezentovali Martin Danč, Dan Skočdopole, nováček Matvej Sonkin a Marek Boris Machulda, kteří ve svých třídách bojovali o poslední body do tabulek průběžného hodnocení. Výsledkem sezóny 2014 není pro tým vůbec špatný. Marek letos v kategorii KF3 Junior skončil třetí, Martin v Mini 60 celkově pátý v republice.

Třináctiletý Marek Boris Machulda zajel v kvalifikaci čtvrtý nejrychlejší čas a v závodech pak přidal několik třetích míst. Bodový stav v celkovém hodnocení se oproti předchozímu podniku nezměnil a tak se ve Vysokém Mýtě definitivně rozhodlo o třetím místě v Mistrovství České republiky.

"Marek už v minulosti dva tituly mistra republiky v nižších třídách získal a ani letos rozhodně nejel špatně. Být třetí v republice v tak vyrovnané konkurenci se nedá označit jinak, než jako úspěch. Když připočteme, že před týdnem si potvrdil bronz i v posledním podniku Poháru Autoklubu ČR, můžeme být se sezónou spokojení," řekl trenér Ivan Houzák.

V kategorii Mini 60 bodovali v mistrovském finále Martin Danč a Dan Skočdopole. Dan po šestém místě z kvalifikace zopakovat třikrát čtvrtou příčku v závodech, Martin byl desátý v měřené jízdě a pak zaznamenal deváté, sedmé a po smůle také šestnácté místo v superfinále. Bodový součet za celý rok mu ovšem na republikové úrovni zajistil velice solidní páté místo. Dan, který letos jel jen dva mistrovské podniky, zaznamenával velice stabilní výsledky a byl klasifikován jako dvanáctý.
Úplný nováček v týmu, sedmiletý Matvej Sonkin, jel v nejnižší třídě Baby 60 a zajel devátý čas v kvalifikaci, ke kterému přidal deváté, desáté a solidní sedmé místo v závodech.

"Kluci tady zase předvedli, že HKC Akademie motorsportu je vede ke zvyšování výkonnosti a ke stále lepším výsledkům. V půlce října se ještě bude rozhodovat o celkovém umístění v Karting Cupu, kde bychom chtěli být zase mezi republikovou špičkou. V říjnu a listopadu nás pak ještě čeká několik vybraných podniků evropského a světového šampionátu ve Francii a Itálii. Na přípravu máme ještě dost času a využijeme ho," uzavřel mistrovský víkend trenér.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací