Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada
Archivováno

Most - Stejně jako v předchozím utkání proti Sigmě měli baníkovci utkání dobře rozehrané, hned dvakrát však také Viktorii Žižkov dovolili srovnat krok. Zápas devátého kola tak skončilo na stadionu Josefa Masopusta remízou 2:2. Za Baník se prosadil Kurtaj a Mlika, hosty spasil pět minut před koncem z penalty Folprecht.

Baník dnes dvakrát vedl nad žižkovskou Viktorkou, přesto získal pouze bod. Foto: Petra Černá

S problémy, jak poskládat základní jedenáctku, se musel v týdnu před duelem se Žižkovem potýkat trenér Stanislav Hofmann. Tomu chyběl z důvodu zranění obvyklý kapitán Jan Procházka a Martin Surynek. Karetní trest vystavil stop pro změnu cizinecké dvojici Veselinovič, Avdič. V brance Baníku dostal proti Pražanům šanci opět Tino Divkovič.

Zápas plný zajímavých příležitostí od úvodních minut mohli sledovat diváci na stadionu v Mostě. Již v sedmé minutě poprvé v utkání změřil síly mostecký golman s žižkovským Voltrem. Útočník červeno-bílých však na Divkoviče v úniku nevyzrál. V 15. minutě udeřilo na druhé straně. Petráčkova zblokovaná střela se dostala na hranici vápna k nohám Kurtaje, jenž míč poslal nechytatelně k tyči - 1:0. Ve 21. minutě hasil brejk hostů dobrou zpátečkou senegalský stoper Djiby Ba, který nahradil v sestavě Avdiče.

Ve 27. minutě celek ze Žižkova udeřil. Na centr si naběhl Voltr a s přispěním stopera Ba srovnal stav - 1:1. Ještě do půle mohli skupinu hostujících fanoušků Žižkovští podruhé rozradostnit, Bazal ani Podrazký na Divkoviče nevyzráli.

Také druhý poločas začal ofenzivní podívanou, vyložených příležitostí však na obou stranách ubylo, přestože povedených kombinací bylo na obou stranách dost. Vedení si na svou stranu vzal Baník podruhé v 70. minutě. To si míč ke střele pravou nohou ideálně přichystal na hranici pokutového území Jiří Mlika a trefil se přesně k tyči - 2:1.

Poslední slovo měli však v zápase hosté. V 85. minutě přišel ve vápně Mostu závar, ze kterého rezultoval faul Divkoviče na hráče Viktorie - penalta. K té se postavil Folprecht a nezaváhal - 2:2. Když už to vypadalo, že utkání dospěje k remíze, za nákopem se vydal důrazný Mlika, který přetlačil svého strážce a chyběli centimetry, aby míč píchl pod padajícím Holým v brance Žižkova. Utkání tak dospělo k remíza, která je v současné situaci pro Baník Most málo.

FK Baník Most 1909 - FK Viktoria Žižkov 2:2 (1:1)

Branky:5. Kurtaj, 70. Mlika – 27. Voltr, 86. Folprecht (pen.). Rozhodčí: Kovařík – Zeman, Ratajová. ŽK: Řehák, Divkovič - Reiter, Voltr.

Sestava Baníku: Divkovič – Ba, Nguyen, Běloušek, Santos (78. Olejník) – Řehák, Kurtaj, Schůt, Jakovljevič (68. Procházka Jiří)– Petráček (58. Wermke), Mlika.

Sestava Žižkova: Holý – Dressler, Bodeček, Hovorka, Bartošák – Bazal, Podrazký (71. Podzimek), Súkenník, Folprecht, Reiter (57. Marek) – Voltr.