Zprávy z Mostu

Policisté reagují na petici mosteckých matek proti násilníkovi

Reklama

Most - Mostecká policie reaguje na PETICI DESÍTEK MATEK, kterou podepisovaly ve středu u mostecké radnice a tím chtěly upozornit na dlouhodobé slovní a fyzické obtěžování 28letého muže z Mostu. "V médiích zazněla informace, že ženy tak žádají úřady a policii o pomoc," uvedla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Organizátorky petice Veronika Strakošová a Lenka Šustová s petičnmími archy. Foto: Jan Vraný

Policisté se o dlouhodobém obtěžujícím chování 28letého muže dozvěděli na základě informace zveřejněné v médiích. "Od začátku letošního roku do současné doby nepřijali žádné oznámení, které by se týkalo slovního nebo fyzického napadení ze strany tohoto 28letého Mostečana," vysvětlila Bartošová. Letos policisté zmiňovanému muži uložili pouze blokové pokuty za přestupky v dopravě.

"Po zveřejnění informace a zjištění stavu jsme ve spolupráci s městskou policí přijali opatření k ochraně osob před obtěžujícím chováním 28letého Mostečana a v daných místech jsme zvýšili hlídkovou činnost," podotkla krajská policejní mluvčí Bartošová.

"Zároveň apelujeme na občany, aby obdobné slovní nebo fyzické útoky okamžitě oznámili, nejlépe prostřednictvím linky 158. Policie ČR nemůže konat, pokud se o protiprávním jednání nedozví," vysvětlila Bartošová.

O petici a pokojné demonstraci zpravodajský portál e-mostecko.cz informoval již ve středu. Původní videoreportáž z akce naleznete ZDE.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

  • 23. 09 2016

    Litvínov - Asistentky prevence kriminality hned dvakrát v jednom týdnu díky místní znalosti pomohly k dopadení osob v celostátním pátrání. Upozornily totiž své kolegy strážníky na údajné místo pobytu dvou mužů, po kterých pátrala Policie ČR.

  • 23. 09 2016

    Litvínov - Hlídka městské policie si všimla na ulici dvojice, která hlasitě řešila své partnerské spory. Muž přitom náhle ženu začal napadat a snažil se ji zbít. Strážníci proto okamžitě zasáhli. Potvrdil to jejich velitel Zdeněk Urban.

  • 22. 09 2016

    Litvínov - Muže, který se při chůzi zapotácel a upadl na zem, si všimla obsluha kamerového systému. Na muže se zaměřila pro případ, že by se jednalo o nevolnost a muž potřeboval pomoci. Ten se ale hned sám zvedl ze země a pokračoval v chůzi.

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.