Pátek 5. červen 2020
Svátek má Dobroslav
Archivováno

Most - V pondělí se babí léto s Mosteckem rozloučilo v plné parádě – po obědě se objevila modrá obloha, sluneční paprsky a teploty se šplhaly k velmi příjemným 21°C. V dalších dnech ráz počasí dost změní exhurikán Gonzalo, který k nám jako tlaková níže přinese silný vítr a déšť, na hory sníh.

Ilustrační  foto: Kamil Sojka

Vichřice (resp. silný vichr) v dalších dnech okres Most opravdu zasáhne – pokud v nejbližší době plánujete vyrazit do nedalekých Krušných hor, počítejte tu od úterního večera do středeční půlnoci vítr o rychlosti kolem 15 až 20 m/s (54 až 70 km/h), v nárazech dokonce více než 25 m/s (90 km/h). Samotný nížinatý Most takovým poryvům čelit nebude, nicméně vítr bude čerstvý až silný – dosahovat bude 8 až 11 m/s (29 až 40 km/h), v nárazech 14 až 17 m/s (50 až 61 km/h).

Úterý i středa budou ve znamení velké oblačnosti s přeháňkami či deštěm, v Krušných horách budou srážky od středečního rána postupně přecházet v déšť se sněhem a ve sněžení, od půlnoci ze středy na čtvrtek a v brzkých čtvrtečních hodinách pak kvůli oteplení (ve výšce kolem 1 500 m) opět v déšť. Přímo v Mostě, Litvínově a Meziboří sníh padat nebude, největší šance na sledování prvních sněhových vloček sezony 2014/2015 budou při horní části mezibořské sjezdovky (nadmořská výška lehce přes 700 m.n.m.).

Co se teplot týče, v úterý se ještě nejvyšší odpoletní hodnoty budou držet kolem 15 až 17°C, po ránu okolo 9 až 7°C. Ve středu už se projeví příliv chladného vzduchu ze severozápadu – denní maxima poklesnou k 9 až 11°C a v ranním čase naměříme 7 až 5°C. Podobně by mělo být i ve čtvrtek a pátek, tzn. po polední ne více než 9 až 12°C a nad jitrem ne méně než 7 až 4°C.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací