22. února 2017 Svátek má Petr

Obrnice - Obrnice získají letos od ministerstva vnitra dotaci na tři projekty prevence kriminality s celkovými náklady 623.700 korun. Příspěvek činí 567 tisíc korun, zbytek představuje desetiprocentní finanční spoluúčast obce.

Do strategie ministerstva vnitra se Obrnice zařadily poprvé před čtyřmi lety. „Tentokrát jsme požádali o celkový příspěvek téměř 821 tisíc korun, přiznaná částka je přesto slušná. Navíc jsme v Ústeckém kraji ve společnosti více než dvacítky měst včetně krajského a statutárních jedinou obcí, která se do programu ministerstva vnitra každoročně a úspěšně zapojuje, uvedla obrnická starostka Drahomíra Miklošová.

Projekty obce se zaměřují na podporu činnosti asistentů prevence kriminality a financování příměstského tábora pro děti, který pořádá komunitní centrum občanského sdružení Duhovka. Novinkou letošního roku je záměr zřízení pracovního místa pro domovníka v jednom z obecních panelových domů. Díky úspěšné žádosti budeme mít na plat domovníka od července do konce roku. Věřím, že se nám podaří sehnat peníze i v následujících letech. Funkci domovníka považujeme za prospěšnou. Měl by pomáhat nájemníkům bytů s různými menšími opravami a zároveň chránit obecní majetek, doplnila starostka.

Komise ministerstva vnitra letos posuzovala žádosti o dotaci v celkové výši 92,8 milionu korun na 406 projektů, které přihlásilo 163 krajů, měst a obcí. Uspělo 116 samospráv s 220 projekty. Rozdělí si 46,5 milionu korun.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.