Pátek 14. srpen 2020
Svátek má Alan
Archivováno

ČR - Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhlásilo tento týden Ochranné opatření před zavlečením hemoragické horečky Ebola ze zahraničí přes mezinárodní letiště. Osobám, které přicestují ze zahraničí na území České republiky přes Letiště Václava Havla, ukládá povinnost vyplnit příletovou kartu.

Virus Ebola. Zdroj: CDC.govKarta obsahuje základní osobní údaje, telefonický kontakt a dotazy na pobyt v Guinejské republice, Liberijské republice či Republice Sierra Leone v období do 42 dní před příletem na území České republiky. Osoby, kterých se bude pobyt v některé z uvedených zemí týkat, jsou povinny dostavit se do vyčleněného prostoru Letiště Václava Havla a podrobit se dalšímu šetření.

Vyplnění příletové karty ukládá Ochranné opatření také cestujícím ze zahraničí na mezinárodních letištích Ostrava, Brno, Karlovy Vary a Pardubice.

„Zavedení příletových karet je jednoduché opatření, které je vzhledem k možnostem zavlečení Eboly na naše území dostatečné. Riziko této nákazy není vysoké, ale využijeme všechny dostupné možnosti preventivních opatření," uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Ministerstvo zdravotnictví připravilo prvních 300 tisíc příletových karet pro pasažéry leteckých společností. Toto množství vystačí zhruba na 3 týdny leteckého provozu.

Na zřízeném pracovišti Letiště Václava Havla mají nepřetržitou službu dva pracovníci ochrany veřejného zdraví, kteří provedou bezkontaktní měření teploty. Pohovorem s pasažérem pak vyhodnotí míru rizika, případně ho poučí o dalším postupu.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací