Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada
Archivováno

Most - Na sto dětí z celkem třinácti družstev se postavilo na start 12.ročníku Memoriálu SDH Braňany věnovanému zesnulým členům Sboru dobrovolných hasičů v Brananěch. Na děti čekalo sedm soutěžních disciplín. Mimo jiné šlo i o topografii, střelbu ze vzduchovky, hod granátem, ale děti zodpovídaly i dotazy ohledně zdravovědy nebo požární ochrany.

Soutěžící si v rámci závodu museli podradit i s topografií. Foto: Jan Vraný

Starosta Sboru dobrovolných hasičů v Braňanech Petr Skanta řekl, že letošní ročník vynechala čtyři přihlášená družstev, i tak ale si účast pochvaloval. Vedle malých hasičů z Mostecka se Memoriálu pravidelně zúčastňují i děti z SDH okresu Teplice. "Na start se postavily děti ve třech kategoriích, a to z přípravky, mladší děti a straší děti," uvedl za organizátory akce starosta SDH Braňany Petr Skanta.

VIDEOREPROTÁŽ ZE ZÁVODU:

Videoreportáž ze závodu v Braňanech. Jan Vraný/e-mostecko.cz

Starosta obce Braňany Vlastimil Krupka k tomu poznamenal, že podobné akce jsou pro obec velkým přínosem. "Jsem rád, že tato soutěž tu pravidelně probíhá. Účast na ní je pokaždé dost bohatá. Jsem rád, že se hasiči v Braňanech ujmuli mládeže a že se zapojují nejen do podobných soutěží. Je to i příslib, že se náš hasičský sbor udrží a že mají hasiči v Braňanech své nástupce. Obec tuto činnost podporuje," vysvětlil starosta Braňan Vlastimil Krupka.

VÝSLEDKY SOUTĚŽE:

Přípravka: 1.místo Braňany1, 2.místo Osek, 3.místo Braňany2

Mladší: 1.místo Černice, 2.místo Obrnice, 3.místo Háj

Starší: 1.místo Černice, 2.místo Obrnice, 3.místo Osek

FOTOGALERIE:

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací