Pátek 5. červen 2020
Svátek má Dobroslav
Archivováno

Most - Téměř měsíc po několikaměsíční odmlce tramvajového provozu v Mostě se o sváteční úterý bude konat den otevřených dveří, a to ke 113. výročí zahájení železniční přepravy mezi Mostem a Litvínovem.

Jak bude na den otevřených dveří v dopravním podniku? Ilustrační foto: Kamil Sojka

Loni se tato akce konala v sobotu 7. září a načasování bylo dobré – na Mostecku panovalo slunečné počasí.

Chystáte-li se v úterý vyrazit do sídla DPmML, deštníky můžete nechat doma – pršet rozhodně nebude (0% šance). V ranních hodinách se s velkou pravděpodobností objeví mlhy či nízká oblačnost (80 až 95% šance). V dopoledních a odpoledních hodinách jsou pak možné dva scénáře – buď se přízemní oblačnost rozpustí a oblohu ovládne modrá obloha a sluneční paprsky (25 až 35% šance) a nebo se přízemní oblačnost nevzdá a bude tak typický podzim (65 až 75%) šance.

Úterní ráno, tj. kolem 6. hodiny, přinese teploty okolo 3 až 1°C. V dopoledním čase se teplota vzduchu bude motat kolem 6 až 8°C a po obědě bude rtuť teploměru při slunečné obloze stoupat k 11 až 13°C. Pokud se inverze nevzdá, počítejte s hodnotami přinejlepším kolem 8 až 9°C. Sečteno a podtrženo, nejste-li otužilci, přijde vhod teplejší oblečení a k tomu pro všechny případy sluneční brýle.

Den otevřených dveří DPmML 2014: po roce a něco opět bez deště

 

Téměř měsíc po několikaměsíční odmlce tramvajového provozu v Mostě se o sváteční úterý bude konat den otevřených dveří, a to ke 113. výročí zahájení železniční přepravy mezi Mostem a Litvínovem. Loni se tato akce konala v sobotu 7. září a načasování bylo dobré – na Mostecku panovalo slunečné počasí.

V sobotu 7. září se nad Českou republikou nacházela oblast vysokého tlaku vzduchu, která zamezovala tvorbu oblačnosti. A bylo teplo – místy padaly letní teploty, tj. 25.0 až 29.9°C (v tomto případě nanejvýš 28°C, například v Doksanech bylo 27.5°C). I u nás to bylo na tričko, maxima se šplhala k 25 až 26°C. Letos den otevřených dveří takové počasí rozhodně nenabídne, na konci října by na Mostecku navíc byly teploty přes 25°C takovým menším zázrakem, byť možné je vše. Pár věcí ale budou mít 7. září 2013 a 28. říjen 2014 společných – za 1) vliv tlakové výše, za 2) žádný déšť, za 3) žádný sníh, za 4) žádný silný vítr, za 5) usínající vegetace...

Chystáte-li se v úterý vyrazit do sídla DPmML, deštníky můžete nechat doma – pršet rozhodně nebude (0% šance). V ranních hodinách se s velkou pravděpodobností objeví mlhy či nízká oblačnost (80 až 95% šance). V dopoledních a odpoledních hodinách jsou pak možné dva scénáře – buď se přízemní oblačnost rozpustí a oblohu ovládne modrá obloha a sluneční paprsky (25 až 35% šance) a nebo se přízemní oblačnost nevzdá a bude tak typický podzim (65 až 75%) šance.

Úterní ráno, tj. kolem 6. hodiny, přinese teploty okolo 3 až 1°C. V dopoledním čase se teplota vzduchu bude motat kolem 6 až 8°C a po obědě bude rtuť teploměru při slunečné obloze stoupat k 11 až 13°C. Pokud se inverze nevzdá, počítejte s hodnotami přinejlepším kolem 8 až 9°C. Sečteno a podtrženo, nejste-li otužilci, přijde vhod teplejší oblečení a k tomu pro všechny případy sluneční brýle.

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací