Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada
Archivováno

Most - Premiéru nové hry Pozvání na večírek chystá mostecké městské divadlo. Hru nejúspěšnějšího amerického dramatika posledních čtyřiceti let Neila Simona přeložil Adam Novák, režie se ujal Milan Schejbal. Jak se mu dílo povedlo, se můžete přesvědčit 31. října od 19.30 hodin na Komorní scéně.

Vít Herzina a Anna Fixová. Foto: Ladislav Šeiner

Pozvání na večírek napsal Neil Simon v roce 2000 ve svých třiasedmdesáti letech. "Hra je komedií o životě, neboť život je smutný i veselý a člověk se musí naučit ho takový brát. Je jakousi sondou do všech záhybů lidské duše, někdy veselá, často trochu smutná, hodně něžná, tichá nebo pobuřující, ale vždycky je nějaká, protože Neil Simon je vynikající autor a umí si hrát s lidskou duší," uvádí dramaturgyně Kateřina Fixová. "Je to mistrovská sonda do lidské duše bez rozdílu věku, která někdy bolí, ale vícekrát je kouzelně komická. V žádném případě vám postavy na jevišti nebudou lhostejné, neboť přesně takový život žijete i vy," dodává.

Výchozí situací této tragikomické hry je pozvání, které obdrželo šest různých lidí. Teprve na místě zjišťujeme, že se na večírku sešly tři bývalé manželské páry. Rozvod je sice rozdělil, ale nedokázal uzavřít pochybnosti, lásky i nenávisti, které v každém z nich zůstaly. Proč se vlastně rozešli, proč spolu nedokázali dostatečně komunikovat, a co jim to náhodné setkání na večírku může přinést? Na tyhle otázky odpoví s humorem, nadhledem i s laskavou psychologickou sondou Simonova hra.

V inscenaci Pozvání na večírek přijala nabídku na hostování Anna Fixová, mladá herečka, kterou diváci znají především z nekonečného seriálu Ulice. Její obsazení má však i další zajímavost, Anna prožila své dětství v Mostě, chodila tady na základní školu a na jevišti mosteckého divadla účinkovala jako dítě v několika inscenacích (D´Artagnan, Hobit, Čarodějův učeň ...). V současné době je členem hereckého souboru Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami, vidět ji můžete i v pražské 3D company nebo v Komorní činohře.

Pozvání na večírek (The Dinner Party)

Překlad: Adam Novák
Režie: Milan Schejbal
Dramaturgie: Kateřina Fixová
Scéna a kostýmy: Kateřina Baranowska

Osoby a obsazení:

Claude: Jan Beneš
Albert: Vít Herzina
André: Jakub Dostál
Mariette: Michaela Krausová
Yvonne: Ana Fixová
Gabrielle: Veronika Valešová

Osoby a obsazení:

 

Claude          .............................................................      Jan Beneš

 

Albert           .............................................................     Vít Herzina

 

André           ..............................................................     Jakub Dostál

 

Mariette      .............................................................      Michaela Krausová

 

Yvonne         .............................................................      Anna Fixová

 

Gabrielle     ............................................................       Veronika Valešová

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací