Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada
Archivováno

Most - Řidiči zimní údržby silnic z celého kraje se zdokonalují v jízdě před zahájením zimní údržby na mosteckém polygonu, a to v rámci školení řidičů Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. Jde o doškolení řidičů v rámci přípravy na zimní období a kromě teorie se týkalo i získání praktických dovedností při ovládání nákladního vozidla v mimořádných podmínkách. 

 

Řidiči posypových aut krajské zimní údržby trénují na mosteckém polygonu. Foto: Jan Vraný

Desítky profesionálních řidičů posypových aut tak v areálu mosteckého polygonu zdolávaly cvičně překážky, které by je mohly potkat v praxi. "V rámci celého školení došlo i na zajímavou soutěž řidičů zimní údržby silnic," vysvětlil za severočeský Besip Jan Pechout.

"Jde o to, že běžní motoristé v době zimního nepříznivého počasí si mohou vybrat a na zasněžené vozovky vůbec nevyjet. Kdežto silničáři na výběr nemají. Naopak. Ti musejí právě vyrážet na silnice jako první, aby vozovky uklidili a hlavně zprůjezdnili. Jedou tak doslova do první linie," řekl na adresu řidičů zimní údržby silnic Jan Pechout.

A právě na jejich pohotové reakci a dovednosti závisí, v jakém stavu budou v zimních kalamitách komunikace. To je také důvod, proč se řidiči krajské zimní údržby školí právě na mosteckém polygonu.

FOTOGALERIE:

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací