Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada
Archivováno

Krušné hory – Mlha, vlho, zima. Naproti tomu sluníčko a teploty dovolující sundat si bundu. Tak to v neděli vypadalo na Mostecku. Nádherného počasí na vrcholcích Krušných hor využily k výletu stovky lidí, parkoviště u horských středisek byla o víkendu plná.

Mlha

Zatímco v Mostě či Litvínově se mlha drží po celý den a teploty nepřesahují deset stupňů, když vyjedete do Krušných hor, ocitnete se v úplně jiném světě. Okamžitě sundáváte nejteplejší části oblečení, protože krásných sedmnáct stupňů celsia si to vyžaduje. Na Dlouhé Louce lidé pouštějí draky, desítky automobilů vyvezlo cyklisty, další zástupy pěších turistů proudí k tamním výhledům do krajiny.

Jak bude v nejbližších dnech?

V nejbližších dnech bude rys počasí stejný, pořád k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu – byloby-li na Mostecku už od rána slunečno, teploty by se po obědě drápaly přes 15 až 17°C. Most se svým okolím nicméně v Česku patří k místům s největší hojností inverzní oblačnosti / mlh, takže...

Deštníky v pondělí potřeba budou, nikoliv však u nás, ale v sousedním Německu a dalších západněji orientovaných zemích. Mostecko se na startu týdne bez deště obejde, šeď ale nezmizí. Ráno čekejte mlhy či zataženo nízkou inverzní oblačností a teploty kolem 6 až 4°C. V odpoledních hodinách pak budou teploty kulminovat okolo 9 až 11°C, při slunečné obloze na 14 až 16°C. Vítr bude zanedbatelný s rychlostí do 3 m/s (11 km/h), povětšinou do 1 m/s (4 km/h).

Úterý 4. listopadu a středa 5. listopadu budou psát velmi podobný scénář – po ráno nepřekvapí mlhy či nízká oblačnost a k tomu teploty kolem 6 až 4°C, odpoledne pak nabídne 8 až 10°C, při zmenšené oblačnosti 13 až 15°C. Srážky žádné a vítr stejný jako v předešlém dni.

V dalších dnech by pak mělo dojít ke „zpestření" v podobě slabého deště či dešťových přeháněk, o nějaké velké změně ale rozhodně mluvit nelze. Trochu jinak je na tom Asie, kde se nad Filipínským mořem nachází velmi silný tajfun Nuri – v neděli dopoledne dosahovala rychlost větru v jeho středu 226 km/h s tím, že by měl ještě sílit. Bouře směřuje k Japonsku, které se tak ocitá v nebezpečí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací